Wczytywanie

Podgórskie prosperity

Wśród turystów i inwestorów Podgórze staje się coraz bardziej popularne. Rośnie liczba osób chcących otworzyć w tej części miasta lokale gastronomiczne.

Podgórze z roku na rok rozkwita. Turyści coraz chętniej wybierają się w tej rejon Krakowa.

Biznesmani już teraz myślą jak wykorzystać dobrą passę dzielnicy, która jeszcze kilka lat temu kojarzyła się bardzo negatywnie. W biurach i agencjach nieruchomości rośnie liczba osób zainteresowanych inwestycją w tej części miasta. Poszukują przede wszystkim lokali do pod działalność związaną z gastronomią.

– Klienci szukają różnych wielkościowo obiektów: małych i dużych – opowiada Dariusz Zieliński, specjalista ds. nieruchomości Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie. – Niestety, takich nieruchomości nie ma zbyt wiele, a jeśli znajdzie się coś atrakcyjnego, to właściciele proponują bardzo wygórowane ceny, bo wiedzą, że Podgórze zyskuje w oczach polskich i zagranicznych turystów – mówi.

Dawniej odwiedziny Podgórza nie zachęcały. Można było odnieść wrażenie, że zatrzymał się tam czas. Wiodły takie biznesy jak sklepy z tanią odzieżą, spożywczaki, itp. Obecnie powstają lokale usługowe – kawiarnie, puby, a nawet restauracje, których właściciele zdają sobie sprawę z siły jaka drzemie w tej krakowskiej dzielnicy.

Podgórskie prosperity dobrze dostrzegalne jest zaraz za kładką Bernatką oddaną do użytku w 2010 roku. Popularność pieszo-rowerowej przeprawy w znaczący sposób poprawiła frekwencję turystów odwiedzających http://cialis20mgbestprice.com/ Podgórze. Kawiarnie i knajpki sąsiadujące za pomostem funkcjonują bardzo dobrze. W ocenie specjalistów zajmujących się krakowskimi nieruchomościami, to właśnie Podgórze za kilka lat będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem, jak obecnie Kazimierz.

 

Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.