Nieruchomości

Kurdwanów się sprzedaje

Ludzie chętnie kupują mieszkania na Kurdwanowie. Duże zainteresowanie tym rejonem Krakowa wynika przede wszystkim z bardzo dobrej infrastruktury publicznej. Znajdują się tam szkoły, przedszkola, sklepy i lokale usługowe.

– Na Kurdwanowie, biorąc pod uwagę jego wschodnią stronę, mamy praktycznie większość potrzebnych na co dzień instytucji i obiektów. Są szkoły, przedszkola, żłobki, sklepy, markety. Blisko stamtąd do centrów handlowych takich jak np. Zakopianka i Bonarka – mówi Piotr Kudła, agent nieruchomości z Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie.

Z relacji osób mieszkających i chcących zamieszkać na Kurdwanowie sporym atutem tej części Krakowa jest bliskość węzła autostradowego. Obwodnica ułatwia im łatwy i szybki dojazd w różne części miasta. Szczególnie wygodnie wyjechać stamtąd w kierunku Tarnowa i Zakopanego.

Plusem Kurdwanowa jest także dobrze rozwinięta komunikacja publiczna. Znajduje się tam pętla Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. To jednak nie wszystko. Z osiedla do centrum Krakowa kursują również autobusy – a co najważniejsze – bez przesiadek.

– Według tego, co mówią klienci, wolą jechać trzy, cztery minuty dłużej, ale bez przesiadki- zaznacza Kudła.

Mieszkania w budynkach, które powstały w ostatnich latach na Kurdwanowie sprzedawały się dobrze. Aktualnie dynamicznie rozbudowywana jest część osiedla nazywana Piaskami. Ceny za metr kwadratowy oscylują w granicach 5-6 tys. zł.

– Za 5200/5400 można znaleźć naprawdę bardzo ładne mieszkanie – zaznacza Kudła.

W starej części Kurdwanowa jest sporo terenów zielonych. Osoby lubiące kontakt z naturą mogą odwiedzać znajdujący się tam Park Kurdwanowski. Niestety, nowa część tego dużego krakowskiego osiedla składa się praktycznie z samych budynków. Kurdwanów nazywany jest jedną z największych „sypialni” Krakowa. Zamieszkuje je ponad 30 tys. osób.

http://viagrausa-online.com/