Nieruchomości

Mieszkania na południu Krakowa

Wśród ofert kupna i sprzedaży mieszkań w południowej części Krakowa często spotykamy się z zaletami dotyczącymi z bliskości obwodnicy. Są jednak klienci, którzy tę opcję oceniają przez pryzmat dokuczliwości. Czy słusznie?

low cost cialis

Zdaniem agentów nieruchomości z Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie, którzy zajmują się sprzedażą mieszkań w południowej części Krakowa, sąsiedztwo obwodnicy (ciąg autostrady A-4) wywołuje różne emocje wśród potencjalnych klientów.

– Dyskusyjny temat. Z jednej strony dobrze, aby obwodnica znajdowała się niedaleko miejsca zamieszania, a z drugiej klienci nie chcą słyszeć hałasu samochodów – mówią agenci.

Na pewno nie podlega dyskusji fakt, że obecność obwodnicy ułatwia komunikację osobom, które mieszkają na południu Krakowa. Z innej jednak strony wielu klientów odrzuca oferty mieszkań czy domów, których lokalizacja sprawia, że są skazani na hałas i warkot pojazdów.

Pewne jest jedno – niezależnie od odległości do obwodnicy ceny mieszkań i domów w tej części Małopolski są podobne. Jesteśmy w stanie znaleźć oferty, gdzie za metr kwadratowy (nowo powstałe osiedle), zapłacimy ok. 4 tys. zł. Przykładem mogą być domy jednorodzinne przy ul. Krzyszkowickiej.

(m)