Nieruchomości

Podgórskie prosperity

Wśród turystów i inwestorów Podgórze staje się coraz bardziej popularne. Rośnie liczba osób chcących otworzyć w tej części miasta lokale gastronomiczne.

Podgórze z roku na rok rozkwita. Turyści coraz chętniej wybierają się w tej rejon Krakowa.

Biznesmani już teraz myślą jak wykorzystać dobrą passę dzielnicy, która jeszcze kilka lat temu kojarzyła się bardzo negatywnie. W biurach i agencjach nieruchomości rośnie liczba osób zainteresowanych inwestycją w tej części miasta. Poszukują przede wszystkim lokali do pod działalność związaną z gastronomią.

– Klienci szukają różnych wielkościowo obiektów: małych i dużych – opowiada Dariusz Zieliński, specjalista ds. nieruchomości Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie. – Niestety, takich nieruchomości nie ma zbyt wiele, a jeśli znajdzie się coś atrakcyjnego, to właściciele proponują bardzo wygórowane ceny, bo wiedzą, że Podgórze zyskuje w oczach polskich i zagranicznych turystów – mówi.

Dawniej odwiedziny Podgórza nie zachęcały. Można było odnieść wrażenie, że zatrzymał się tam czas. Wiodły takie biznesy jak sklepy z tanią odzieżą, spożywczaki, itp. Obecnie powstają lokale usługowe – kawiarnie, puby, a nawet restauracje, których właściciele zdają sobie sprawę z siły jaka drzemie w tej krakowskiej dzielnicy.

Podgórskie prosperity dobrze dostrzegalne jest zaraz za kładką Bernatką oddaną do użytku w 2010 roku. Popularność pieszo-rowerowej przeprawy w znaczący sposób poprawiła frekwencję turystów odwiedzających http://cialis20mgbestprice.com/ Podgórze. Kawiarnie i knajpki sąsiadujące za pomostem funkcjonują bardzo dobrze. W ocenie specjalistów zajmujących się krakowskimi nieruchomościami, to właśnie Podgórze za kilka lat będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem, jak obecnie Kazimierz.