Nieruchomości

Zła komunikacja Wieliczki to przeszłość

Dobrze mieszkać z daleka od zgiełku miasta. Z drugiej jednak strony chcemy mieć blisko do jego centrum. Pogodzenie tych wymagań jest niemożliwe. Równowagę pomiędzy nimi może wprowadzić dobrze zorganizowana komunikacja publiczna. Przykładem jest Wieliczka.

Jeszcze kilka lat temu chcąc dostać się z Wieliczki do Krakowa, jedyną opcją były mini busy, które kursowały pomiędzy miejscowościami. Dzisiaj, poza nimi, z Wieliczki możemy dojechać do stolicy Małopolski jedną z trzech linii autobusowych – 204, 244 i 304.

W ten sposób osoby mieszkające w Wieliczce i korzystające z komunikacji publicznej mogą bez najmniejszych problemów dostać w różne części Krakowa, m.in. w okolice dworca, ronda Mogilskiego, a także Nowej Huty. Z dotarciem w te części stolicy Małopolski nie problemów niezależnie od pory dnia.

W Wieliczce realizowanych jest obecnie dużo inwestycji mieszkaniowych. Znaczącą przewagę mają budynki wielomieszkaniowe. W domy jednorodzinne deweloperzy inwestują tam niechętnie. Powód? Duży wzrost cen działek.

– Bardziej opłaca się kupić duży teren, gdzie będzie inwestycja wielomieszkaniowa – przyznaje Piotr Kudła, agent nieruchomości Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat ceny działek w Wieliczce poszybowały w górę – w niektórych przypadkach nawet o sto procent. Stawki dyktuje lokalizacja, a dokładniej mówiąc, odległość do ul. Wielickiej i rozwiązania komunikacyjne.

– Wieliczkę ludzie postrzegają przez ten pryzmat. Działki blisko głównej drogi są atrakcyjne – cialis20mgbestprice.com dodaje agent.