Wczytywanie

Za co płacimy agentom nieruchomości?

Czy kupując albo sprzedając mieszkanie lub dom warto korzystać z usług agentów nieruchomości?Zdecydowanie tak. Pomoc specjalistów pozwoli bowiem na przeprowadzenie profesjonalnej i bezpiecznej transakcji.

Ludzie chcący sprzedać lub kupić nieruchomość często zastanawiają się czy skorzystać z usług agencji nieruchomości. Przyczyną rozmyślań jest prowizja jaką jesteśmy zobowiązani zapłacić za usługę. Zdania są podzielone.

– Jedni ludzie są przekonani, że agenci nieruchomości nic nie robią tylko liczą pieniądze za pośrednictwo. Na szczęście większość stanowią osoby, które zdają sobie sprawę, że wsparcie biura nieruchomości i wykonywana przez nas praca, pomagają przy podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących dużych kwot pieniędzy – mówi jeden z krakowskich agentów nieruchomości.

Nie jest żadną tajemnicą, że biura nieruchomości utrzymują się dzięki prowizjom. W przypadku kupna np. mieszkania płacimy średnio agencjom od 1,5 % do 3 % ceny lokalu. Dużo? Nie, jeśli zdamy sobie sprawę, że dzięki wsparciu profesjonalistów nasza transakcja przebiegnie sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

– Na rynku nieruchomości nie brakuje oszustów wykorzystujących ludzką naiwność – ostrzega Piotr Kudła, agent nieruchomości Agencji Nieruchomości w Krakowie – Bracia Sadurscy.

Na prowizję agenta nieruchomości składa się wiele czynników. Klienci płacą im nie tylko za wiedzę i czas, ale również m.in. za profesjonalną opiekę i obsługę naszej oferty. Osoby, które są przeciwne usługom biura nieruchomości wiedzą, że sprzedaż mieszkania wiąże się z ogromnymi obowiązkami. Należą do nich np. przygotowanie, opisanie i promocja oferty w internecie, odbieranie telefonów, pokazywanie mieszkania potencjalnym klientom czy konstrukcja umowy przedwstępnej. Oczywiście do tego wszystkiego dochodzą koszty, m.in. paliwa, publikacji ogłoszeń itp. Wbrew pozorom agenci nieruchomości nie pobierają pieniędzy tylko za przekazywanie informacji o ofercie.

– Wśród naszych obowiązków, najważniejszy z nich, to bezpieczeństwo transakcji. Dbamy o to, aby każda osoba współpracująca z naszą agencją mogła podpisać uczciwą, rzetelnie sporządzoną umowę. W przypadku zakupu mieszkań chodzi o ogromne sumy pieniędzy. Chcemy zapewnić klientom komfort zakupu – zaznacza Kudła.

 

Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.