Nieruchomości

Przedsiębiorcy zazwyczaj wybierają tanie biura

Analizując kryteria doboru biura będącego siedzibą firmy, krakowscy przedsiębiorcy są wygodni, racjonalni, zmotoryzowani, a przede wszystkim ekonomiczni.

Większość osób prowadzących działalność gospodarczą w domu, dąży do osiągnięcia takich przychodów, by móc otworzyć własne biuro, które pozwoli nie tylko na zatrudnienie pracowników, ale również stanie się miejscem obsługi klientów.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na wynajem bądź zakup nieruchomości będącej siedzibą ich firmy, wybierają kierując się przede wszystkim ceną, dostępnością miejsc parkingowych oraz lokalizacją. Takie wnioski można wysunąć na podstawie obserwacji klientów z jakimi mają do czynienia pracownicy jednej z największych krakowskich agencji nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie.

– Bezwarunkowo cena jest najważniejszym kryterium wyboru. Oczywiście miewamy klientów, którzy na początku rozmowy zaznaczają, że „pieniądze nie grają roli”, ale takich osób jest zdecydowana mniejszość – opowiadają pracownicy Agencji Nieruchomości Sadurscy w Krakowie. – Przeważają osoby poszukujące tanich i zadbanych lokali. Drugim bardzo ważnym elementem jest dostępność do miejsc parkingowych. Chodzi im nie tylko o siebie i swoich pracowników, ale o zmotoryzowanych klientów. Ma to oczywiście uzasadnienie. Biorąc pod uwagę psychologiczny aspekt, to znacznie gorzej przebiegnie nasza rozmowa z klientem, który 10 minut wcześniej wściekał się, bo nie mógł znaleźć wolnego miejsca parkingowego – śmieją się agenci.

Choć brzmi to zabawnie, mają stuprocentową rację. Wybierając się do siedziby firmy liczymy, że łatwo i spokojnie będziemy mogli przy niej zaparkować.

Trzecim bardzo ważnym elementem wyboru biura jest jego lokalizacja. Ludzie są wygodni i wszystko chcą mieć jak najbliżej domu. W tym przypadku również miejsce pracy.

Nikt mieszkający na Kazimierzu nie chce przecież dojeżdżać do firmy, która znajduje się np. na Prądniku Czerwonym. Strata czasu i pieniędzy..

Są również klienci stawiający na biura znajdujące się przy znanych, łatwo dostępnych ulicach, jak np. Lea czy Czarnowiejska. Swój wybór argumentują łatwością dotarcia do nich klientów.

Jeśli chodzi o ceny lokali biurowych w Krakowie, zaczynają się od 25 złotych za mkw. – w górę.