Nieruchomości

Bogaty klient wie czego chce

Co jakiś czas Agencję Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie odwiedzają bogaci klienci chcący zainwestować potężne pieniądze w nowe mieszkania.

– Znacznie łatwiej współpracuje się z takimi osobami. Nie chodzi tylko o możliwość uzyskania dużej prowizji od sprzedaży, co oczywiście również jest plusem dla agenta – opowiada Paweł Tor, specjalista ds. nieruchomości ABS, który na co dzień zajmuje się ofertami z tzw. górnej półki. – Zamożni klienci są to zazwyczaj ludzie przedsiębiorczy. Ich sposób bycia, jak również pewnego rodzaju przebojowość, doprowadziły ich do zawodowych sukcesów. Dlatego wiedzą, czego chcą i nie boją się przedstawiać oczekiwań – dodaje.

Co ważne, wymagania bogatych klientów są proporcjonalne do pieniędzy jakimi dysponują. W przypadku pracy agenta nieruchomości ma to ogromne znaczenie. Niejednokrotnie zdarza się bowiem tak, że osoby dysponujące niedużym budżetem, oczekują ofert z najwyższego poziomu. W ten sposób marnują czas – swój oraz agenta.

– Zamożni absorbują mniej czasu, bo sami bardzo cenią swój własny – dorzuca Tor.

Najczęściej dzwonią do biur pytając już o konkretną propozycją sprzedaży wyszukaną na stronie internetowej lub wśród ogłoszeń w gazecie. Ta oferta staje się punktem wyjścia do dalszych rozmów. Rzadko kiedy zwracają się do agentów prosząc o znalezienie mieszkania np. za półtora miliona złotych.

Wielu bogatych klientów ceni sobie jakość współpracy z danym biurem nieruchomości i stawia na lojalność. ABS w Krakowie ma kilku stałych klientów z najwyższej półki, którzy jeśli chcą zainwestować w nieruchomości, informują o tym swoich zaufanych agentów. Takich sytuacji zdarza się coraz więcej. Wynika to z faktu, że inwestowanie w nieruchomości jest znacznie pewniejszą opcją niżeli lokaty bankowe.

Na krakowskim rynku nieruchomości, którego sytuacja poprawia się z tygodnia na tydzień, nie brakuje klientów z grubym portfelem, którzy kupują mieszkania za gotówkę. Zazwyczaj szukają lokali droższych, o wyższym standardzie, by móc je później dobrze sprzedać lub wynajmować za dobre pieniądze.