Wczytywanie

Mieszkania na parterze są w lepszych cenach

Wybierając mieszkanie często zastanawiamy się, które piętro będzie dla nas najwygodniejsze. Większość osób celuje w środek. Trzeci, czwarty, piąty poziom wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Wiele osób już na wstępie odrzuca parter. Czy słusznie?

Mieszkanie na parterze właściwie aż tak bardzo nie różni się od tego na pierwszym, czy drugim piętrze. Opcja ta ma zarówno przeciwników jak i entuzjastów. Wszystko zależy od sytuacji życiowej i naszych potrzeb. Dziś przedstawimy Wam wady i zalety mieszkania na parterze.

Wady

Brak prywatności
Mieszkając na parterze musimy liczyć się z tym, że nasze okna są na takim poziomie, że osoby z zewnątrz mogą dostrzec wnętrze naszego mieszkania. Warto zatem zaopatrzyć się z dobre żaluzje lub rolety. Pocieszający jest fakt, że kłopot ten dotyka tylko osób mieszkających na tzw. niskim parterze.
Bezpieczeństwo
Często podnoszoną kwestią jest także konieczność zamykania okien podczas naszej nieobecności, nawet w upalne lato.  Gdy parter położony jest naprawdę nisko każdy może wejść np. na balkon. Niemniej w ostatnim czasie coraz częściej w mieszkaniach na parterze montowane są czujniki magnetyczne, rolety antywłamaniowe oraz okna zamykane na klucz.

Zimno
Nie jest tajemnicą, że mieszkanie na parterze jest zdecydowanie chłodniejszym miejscem niż lokale na wyższych piętrach. Problem ten nie dotyczy jednak nowszych budynków, w których występuje dużo lepsza izolacja podłogi.

Zalety

Wygoda
Jest to bardzo dobra opcja dla osób starszych, które mają problem z pokonywaniem schodów oraz dla rodzin z małymi dziećmi. Kłopot wynoszenia wózka, czy roweru w tym wypadku odpada. Również w czasie remontu z mieszkania na parterze łatwiej wynieść lub wnieść ciężkie meble.

Cena
Mniejsze zainteresowanie potencjalnych najemców sprawia, że mieszkania na parterze są często w niższej cenie niż te, znajdujące się na pozostałych piętrach. To szansa na ekonomiczną i ciekawą inwestycję.

Natura
Mieszkając w bloku każdy marzy o kawałku zieleni. Mieszkańcy parteru mają możliwość relaksu w łatwo dostępnym ogródku. Dzięki temu możemy tu wysuszyć pranie, pobawić się z psem lub latem poleżeć na leżaku.

2 comments

  1. Kiedyś szukałem mieszkania dla swojej babci, to nie wyobrażała sobie niczego innego niż parter właśnie. Ludziom starszym te wady ani trochę nie przeszkadzają, dla nich liczy się przede wszystkim wygoda.

  2. Mieszkania na parterze, moim zdaniem są jedynm z najgorszych możliwych rozwiązań mieszkaniowych. Sama mieszkałam w takim mieszkaniu przez rok i bardzo źle o wspominam

Komentowanie wyłączone

Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.