Nieruchomości

Mieszkania z widokiem na plac zabaw

Osobom mającym lub planującym potomstwo, a poszukującym mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego, zależy, aby w okolicy znajdował się bezpieczny plac zabaw – najlepiej ogrodzony. Na co w tym przypadku warto zwrócić uwagę?


By plac zabaw był bezpieczny i funkcjonalny trzeba stworzyć go z pomysłem. Nie chodzi tylko o zainstalowanie urządzeń, ale przede wszystkim o pomysł. Warto skorzystać z tego, co daje natura: roślinność, ukształtowanie terenu, podłoże. To wszystko powinno komponować się w całość ze sprzętem.

Przykładowo drzewa mogą dawać nie tylko przyjemny cień w upalne dni, ale także pobudzać dziecięcą wyobraźnie. Poza tym atrakcyjne miejsce to nie tylko frajda dla dzieci, ale też przyjemne miejsce odpoczynku i zachęta dla przychodzących z nimi opiekunów.
Warto także zwrócić także uwagę na ogrodzenie placu zabaw. Chodzi o to, by utrudniało ono wstęp wałęsającym się zwierzętom i ochraniało małe dzieci przed niebezpieczeństwem. Czasem ogrodzenie nie jest koniecznością, ale często daje ono dzieciom poczucie, że nic im nie grozi, gdyż są na „swoim” terenie. Takie ogrodzone place zabaw to przyjemny standard, który dostrzegają rodzice, którzy chcą kupić mieszkanie w danej okolicy.

W przypadku placu ogrodzonego, istotne jest też odpowiednie wejście. Czasem nawet w bezpiecznym miejscu zdarzają się wypadki, dlatego ważne jest, by pojazd służb ratunkowych mógł swobodnie wjechać na teren i to w miarę jak najbliżej miejsca wypadku. Wystarczy bramka o szerokości 2,15 m i ambulans nie będzie mieć problemów z wjazdem.
Dodatkowym atutem ogrodzenia jest też możliwość zapobiegania wandalizmowi. Na jego ograniczenie może wpływać monitoring, jak również sąsiedzka czujność.

Bezpieczeństwo dzieci na placach zabaw jest bardzo ważne. Zależy nie tylko od odpowiedniego wyboru wyposażenia, ale także nadzoru. Dlatego niezbędne jest przeprowadzanie regularnych kontroli i utrzymywanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zalecane jest prowadzenie trzech rodzajów kontroli placów zabaw: rutynowa, funkcjonalna i podstawowa. Wykonują je administratorzy. Takie inspekcje powinny obejmować cały teren placu, wliczając w to ścieżki, ławeczki, ogrodzenie i wejścia, a nie tylko zamontowane na nim urządzenia. Lokatorzy powinni zdawać sobie z tego sprawę. W czasie osiedlowych zebrań, nie bójmy się pytać administratorów, czy badania stanu technicznego są wykonywane regularnie. Chodzi bowiem o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców.

– Nowoczesne place zabaw to niemalże standard każdego nowego osiedla mieszkaniowego. Doskonale zdają sobie z tego sprawę inwestorzy, którzy budując swoje obiekty licząc, że większość klientów będą stanowić młode małżeństwa z dziećmi lub spodziewające się potomstwa – podkreślają agenci nieruchomości.

Jak dodają, w przypadku rodzin z dziećmi, obecność placu zabaw, to jeden z atutów wyboru mieszkania w danej lokalizacji.