Nieruchomości

Najtańsze działki w Krakowie

Kiedy stajemy przed wyborem, w co najlepiej zainwestować na przyszłość, często uświadamiamy sobie jak ważna i trudna to decyzja. Jeśli pragniemy wybudować dom, który służyć będzie nie tylko nam, ale i przyszłym pokoleniom musimy przemyśleć wiele aspektów. M.in. ten, czy bardziej nam się opłaci zakup działki w mieście, czy na terenach ościennych. Przy wysokich cenach mieszkań w Krakowie własny dom pod miastem jest coraz ciekawszym rozwiązaniem. Wybór działki to jednak nie lada zadanie. Warto więc przeanalizować wszystkie za i przeciw, tak by na drodze do realizacji marzeń nie stanęła zasobność portfela.

Nie ulega wątpliwości, że im bliżej centrum tym drożej. Najtaniej jest więc na obrzeżach miasta. W czołówce najniższych cen działek na terenie Krakowa plasuje się od lat Bieżanów oraz Nowa Huta. Tereny w atrakcyjnych cenach znajdziemy też w Płaszowie czy w Swoszowicach. Im bliżej centrum, tym bardziej ceny rosną. Nie ma w tym nic odkrywczego, tak jest zawsze i w każdym mieście.

Coraz bardziej jednak rośnie zainteresowanie wokół podkrakowskich działek. Agenci nieruchomości często otrzymują zapytania, dotyczące gruntów pod miastem.  Osoby, szukające ziemi pod swój dom, biorą pod uwagę dwa czynniki, które mają szczególnie duże znaczenie. Jest to dobre połączenie komunikacyjne, a także spokojna, cicha okolica i malownicze krajobrazy. Mamy tu na myśli pogórza i bliskość Tatr, a także Jurę Krakowsko-Częstochowska, dolinki i zielone pola.  Grunty w atrakcyjnych cenach przyciągają potencjalnych nabywców do podkrakowskich Słomnik, Zabierzowa, malowniczej wsi Kocmyrzów – Lubowica czy urokliwych Mogilan.

W dzisiejszych czasach podmiejskie działki to wciąż bardzo dobre inwestycje. Coraz więcej mieszkańców z pełną świadomością emigruje poza miasto. Jak grzyby po deszczu wyrastają osiedla domków jednorodzinnych. Z pewnością duże znaczenie ma atrakcyjne połączenie komunikacyjne. Wybierając działkę podmiejską możemy cieszyć się tym, czego nie uświadczymy w mieście – ciszą i spokojem oraz bliskością natury. Dzięki świetnie skomunikowanej infrastrukturze podmiejskiej Krakowa – nie musimy rezygnować z częstego pobytu w mieście. Kupno działki pod Krakowem to inwestycja, która niesie za sobą wiele korzyści, dlatego warto przemyśleć jej zakup, jako alternatywę dla mieszkania w głośnym mieście.

1 komentarz

Komentowanie wyłączone.