Nieruchomości

Sprzedaż mieszkania? To nie takie proste

Jeden z mitów, jakie funkcjonują wśród osób nieobeznanych z rynkiem nieruchomości, to wyobrażenie, że sprzedaż mieszkanie to przysłowiowa „bułka z masłem”. Często ludzie myślą, że wystarczy jedynie przygotować ogłoszenie, opublikować je w Internecie lub prasie i chętni będą „walić drzwiami i oknami”.

Niestety, rzeczywistość jest inna. Zdarza się, że takie ogłoszenie czasem miesiącami wisi na tablicy ogłoszeń w portalu internetowym i nie widać żadnych zainteresowanych. Mimo odświeżania i ponawiania ogłoszenia potencjalnych nabywców nie widać. Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim bardzo ważne jest by nasze mieszkanie odpowiednio zaprezentować na zdjęciach i dokładnie opisać, tak by zachęcić potencjalnych nabywców. Co istotne, należy także przeznaczyć na to przedsięwzięcie odpowiednią ilość czasu. Musimy się bowiem liczyć z tym, że konieczne będzie odpowiadanie na maile, telefony i pokazywanie mieszkania chętnym.

Sprzedając mieszkanie chcemy zyskać na tej transakcji jak najwięcej, czyli mówiąc krótko – sprzedać jak najdrożej. Chodzi wszak o nasze pieniądze. Dlatego większość osób, które planują sprzedaż mieszkania, chce zrobić to możliwie najbardziej „po kosztach”, czyli na własną rękę, bez pomocy pośrednika. W Internecie nie brakuje przecież komentarzy, że wynajęcie pośrednika to strata pieniędzy. Czy na pewno? Prawda jest taka, że sprzedaż mieszkania nie jest prostą transakcją i wymaga załatwienia wielu, nierzadko skomplikowanych formalności. Jeśli nie jesteśmy gotowi na pełne zaangażowanie i poświęcenie czasu i energii na to przedsięwzięcie, warto skorzystać z pomocy kogoś, kto nie tylko zrobi to za nas, ale przede wszystkim lepiej zna się na rzeczy.

Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z usług agencji nieruchomości mogą liczyć na profesjonalną usługę. Przede wszystkim agent przeprowadzi fachową wycenę nieruchomości, taką która będzie korzystna dla nas, a jednocześnie nie odstraszy nabywców. Możemy także liczyć na w pełni profesjonalną promocję ogłoszenia. Warto dodać, że pośrednikowi zależy, by sprzedać mieszkanie korzystnie, w końcu to jego praca i z tej skuteczności jest rozliczany. To osoba która przejmie wszystkie nasz obowiązki, związane z promocją mieszkania i będzie dyspozycyjna, kiedy potencjalny klient zechce obejrzeć mieszkanie.