Nieruchomości

Ile za wynajem przy Floriańskiej?

krakow sadurscy

Prowadzenie interesu przy ulicy Floriańskiej może przynosić ogromne dochody. Wszystko zależy od pomysłu na biznes. Poznaj średnie ceny najmu lokali przy najbardziej znanej z krakowskich ulicy.

Restauracje, puby, kawiarnie, kluby, budki z kebabem i sklepy z pamiątkami oraz odzieżą – takich miejsc jest najwięcej wzdłuż ul. Floriańskiej. Każdego dnia przechodzą nią tysiące potencjalnych klientów – zarówno mieszkańców Krakowa jak i turystów z różnych zakątków świata. Któż nie chciałby prowadzić tam swojej działalności? Przecież to idealne miejsce do robienia interesów. Ale czy na pewno?

Jak powszechnie wiadomo, właściciele kamienic znajdujących się przy tak popularnych ulicach, żyją przede wszystkim z wynajmu. Oferują mieszkania, apartamenty oraz lokale usługowe. Ci, którzy udostępniają pomieszczenia takim firmom jak np. McDonald’s czy KFC, nie muszą martwić się, że klient zrezygnuje, bo np. jego interes padnie. Są to pewni nabywcy, którzy zanim zainwestują, doskonale sprawdzają rentowność biznesu w danym miejscu.

Utrzymanie dobrze prosperującej firmy usługowo-handlowej w centrum Krakowa wbrew pozorom jest trudnym zdaniem. Trzeba przecież zarobić nie tylko na asortyment, pracownika bądź pracowników, opłaty skarbowe, ubezpieczenie, ale przede wszystkim na czynsz…

Jest on największym minusem prowadzenia jakiejkolwiek działalności usługowo-handlowej, zwłaszcza jeśli chodzi centra miast wojewódzkich. Przyjmuje się, że jego średnia cena przy ul. Floriańskiej w Krakowie wynosi między 200, a 300 złotych za metr kwadratowy.

– Zależy ona od powierzchni lokalu. W przypadku tych mniejszych, zdarzyło nam się, że właściciel chciał np. 250 zł za mkw. Wiem, że te pomieszczenia, w których zlokalizowane są kebaby, są jeszcze droższe. Wynika to z faktu, że zajmują niewielką przestrzeń, a obrót mają duży – mówią specjaliści z Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy w Krakowie.

Oferty wynajmu lokali stare miasto – zwłaszcza dobrze zlokalizowanych – znikają szybko. Nie brakuje bowiem osób mających pomysł i pieniądze. Podejmują ryzyko, które często okazuje się strzałem w dziesiątkę, bo jak głosi przysłowie – kto nie ryzykuje, ten nie ma.