fbpx
Wczytywanie

Mieszkanie „pod klucz” czy „do remontu”?

Podczas przeglądania ofert mieszkaniowych możemy trafić na bardzo różne ogłoszenia. Jeśli bierzemy pod uwagę sposób wykończenia to mamy do wyboru dwa rodzaje nieruchomości: mieszkanie „pod klucz” oraz mieszkanie „do remontu ”. Postaramy się wyjaśnić, co kryje się za tymi pojęciami.


Lokale „pod klucz” to mieszkania gotowe do natychmiastowego zamieszkania. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Na przykład właśnie sprzedały poprzednie mieszkanie lub zmieniły miejsce pracy i koniecznością dla nich jest niezwłoczna przeprowadzka.

Zwykle są to osoby, które nie mogą pozwolić sobie na remont już na wstępie. Potrzebują dachu nad głową tu i teraz. Mieszkanie „pod klucz” ma wykończone wnętrza, pomalowane ściany, położone podłogi, zamontowane drzwi, wykończoną łazienkę. Wystarczy postawić meble i można mieszkać. Jest to też doskonała propozycja dla ludzi starszych. Takie osoby zwykle nie mają ochoty na zaprzątanie sobie głowy remontem, który wymaga czasu, pieniędzy i zaangażowania. Trzeba wybierać materiały, doglądać prac, a osoby starsze najbardziej cenią sobie spokój i komfort, bez wysiłku.

Drugi rodzaj wykończenia nazwany jest „stanem deweloperskim” czyli – krótko mówiąc – jest to mieszkanie, wymagające remontu. Plusem tego rozwiązania jest niższa, niż w przypadku wykończonych mieszkań, cena. Dodatkowo można sobie pozwolić na całkowitą dowolność w aranżacji wnętrza, co daje możliwość stworzenia mieszkania swoich marzeń. Wybrać kolory ścian, wzory płytek etc. Często kupujący wahają się w kwestii wyboru mieszkania „do remontu”,  obawiając się ogromu prac, które ich czekają. Jest to jednak bardzo stereotypowe myślenie. Z pomocą zaufanego pośrednika można dokonać bardzo dobrego wyboru, nie tracąc na tym.

Decyzja o tym, jaki rodzaj mieszkania kupić nie jest łatwa. Nie jest też uniwersalna. Nie można jednoznacznie wskazać, która opcja jest lepsza. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Coś, co dla starszego małżeństwa będzie doskonałym rozwiązaniem może się okazać zupełnie nietrafioną opcją dla pary młodych ludzi. Warto jednak zasięgnąć porady specjalisty i skorzystać z pomocy sprawdzonej agencji nieruchomości. Dobry pośrednik ma doświadczenie i zawsze potrafi doradzić w podjęciu decyzji.

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.