Wczytywanie

Mieszkania Kraków Podgórze – jest w czym wybierać

 

Wśród osiemnastu krakowskich dzielnic istnieją te, na które dużo większa ilość klientów zwraca uwagę wybierając dla siebie ofertę mieszkania na sprzedaż. Wśród nich jest Kraków Podgórze na prawym brzegu Wisły, położone niedaleko od tętniącej życiem starówki.

 

Historyczna dzielnica i jej zabytkowe nieruchomości

Historia dzielnicy Kraków Podgórze sięga średniowiecza, kiedy to była ona jeszcze małą osadą. Po wielu latach było już samodzielnym miastem z kwitnącym handlem i przemysłem, a także z przyznanymi prawami miejskimi w 1784 roku. Z czasem Kraków uczynił je jedną ze swoich dzielnic administracyjnych. Ta część Krakowa często nazywana jest Wolnym lub Królewskim Miastem. Niektórzy zwykli nazywać ją również Stare Podgórze.

Dzielnica ta jest pełna ciekawych historii, zabytków oraz wyjątkowego charakteru. Dowodem na to niech będzie uznanie jej wraz z Wawelem, Starym Miastem, Stradomiem, Nowym Światem i Piaskiem Kazimierzem za Pomnik historii, czyli jedne z tych zabytków w kraju o wyjątkowej wartości zarówno historycznej, naukowej oraz artystycznej. Pomniki historii to miejsca o dużym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego Polski.

Czym wyróżnia się Kraków Podgórze? Bez wątpienia najpiękniejszą w Krakowie panoramą, którą można podziwiać z Kopca Krakusa. Do wizytówek dzielnicy należy też zabytkowy kościół świętego Benedykta na Wzgórzu Lasoty. Turyści odwiedzają również Podgórze ze względu na jej powiązanie z Holocaustem i obecność Fabryki Schindlera czy Plac Bohaterów Getta. Pielgrzymi na liście miejsc do odwiedzenia na Podgórzu z pewnością notują Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 

Mieszkania Kraków Podgórze – wyjątkowa dzielnica dla wszystkich

Na co poszukujący nieruchomości na sprzedaż zwracają szczególną uwagę? Za najważniejsze kryterium – obok ceny – wielu uważa lokalizację. Niektórzy wolą ciszę i spokój daleko od miejskiego zgiełku. Inni fantastycznie czują się w miejscu, gdzie dużo się dzieje, a wydarzenia kulturalne i liczne lokale gastronomiczne zachęcają do spędzenia czasu poza domem z bliskimi i przyjaciółmi. Do jednego z takich miejsc w Krakowie z pewnością zaliczyć można XIII Dzielnicę tj. Podgórze. Znajdziemy tu nie tylko teatry i kina, ale też liczne restauracje, ale też doskonale rozwiniętą infrastrukturę, dzięki której z łatwością można poruszać się ulicami tej części miasta.

Atrakcyjne mieszkanie na sprzedaż w dzielnicy Kraków Podgórze to na pewno marzenie niejednego poszukującego nieruchomości w stolicy Małopolski. Dzielnica jest w stanie upodobać sobie licznych wielbicieli, ze względu na szeroką gamę ogłoszeń różnego typu nieruchomości.  Kraków Podgórze oferuje zarówno kompaktowe kawalerki jak i mieszkania o powierzchni pozwalającej na ich swobodną aranżację dla całej rodziny, tj. nawet powyżej 150 metrów kwadratowych. Znajdą w niej lokal dla siebie i młodzi szukający ciekawych wydarzeń w okolicy domu jak i starsi pragnący spokoju i wytchnienia na łonie natury.

 

Wyjątkowość dzielnicy Krakowa na prawym brzegu Wisły to nie tylko zasługa jej wspaniałej historii, o której będzie można jeszcze przeczytać na naszym blogu. Dzielnica z dnia na dzień ożywa ku zadowoleniu jej mieszkańców i odwiedzających coraz liczniej turystów.

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.