Wczytywanie
Dzielnica Grzegórzki opcją dla poszukujących najmu

Dzielnica Grzegórzki opcją dla poszukujących najmu

Dzielnica Grzegórzki opcją dla poszukujących najmu

Jak to z wieloma dzielnicami krakowskimi bywa, również Grzegórzki swój początek miały we wsi o tej samej nazwie, znajdującej się w granicach obecnego terenu miasta i włączonej do niego na początku XX wieku. Główna ulica obecnej dzielnicy należy do najważniejszych połączeń komunikacyjnych w całym Krakowie. Znajdują się na niej m.in. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Dom Studentów Medycyny.

Kraków Grzegórzki w sąsiedztwie Starego Miasta

Grzegórzki biorą swój początek od wiaduktu kolejowego wybudowanego nad Starą Wisłą. Dzielnica sąsiaduje m.in. z Podgórzem, z którym połączona jest mostem Kotlarskim, oddanym do użytku w 2000 roku, a ulica Podgórska to miejsce z szerokim pasem zieleni, który przyciąga na co dzień wielu spacerowiczów. Grzegórzki sąsiadują również z Kazimierzem, na granicy z którym znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Kazimierz. Do ciekawostek należy fakt, że Dzielnica II Grzegórzki jeszcze do 1990 roku wchodziła w skład dzielnicy Śródmieście.

Wynajem mieszkań w Krakowie – Grzegórzki wśród faworytów

Dlaczego Kraków Grzegórzki zasługują na to, aby być jednymi z najbardziej interesujących pod kątem wynajmu? Jest ku temu wiele powodów, a wśród nich na prowadzenie wyróżnia się oczywiście doskonała lokalizacja. Dojazd w każdą stronę Krakowa nie stanowi najmniejszego problemu ze względu na dużą ilość linii tramwajowych i autobusowych.

Do czego mieszkańcy dzielnicy mają stały dostęp? Na terenie Grzegórzek oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się wszystkie niezbędne punkty handlowo-usługowe, m.in. Hala Targowa czy Galeria Kazimierz. W okolicy znajdą się zarówno szkoły, przedszkola, apteka, przychodnia czy poczta. Mocny punkt tej lokalizacji jako miejsca do życia to również bliskość Rynku oraz Dworca Głównego, co sprzyja komunikacji nie tylko w samym Krakowie, ale ułatwia i przyspiesza podróże w innych kierunkach w całej Polsce. Pewnym jest zatem, że do komfortu codziennego życia mieszkańcom dzielnicy Grzegórzki nie brakuje absolutnie niczego.

Oprócz udogodnień związanych z robieniem zakupów czy dostępu do komunikacji, w tej części Krakowa atutem jest również bliskość Bulwarów Wiślanych, Aqua Parku, Centrum Sportu czy kultowej już znanej na całą Polskę dzielnicy Kazimierz. Dodatkowo m.in. o organizację ciekawych wydarzeń i całokształt sprawnego funkcjonowania dzielnicy, działa aktywnie Rada Dzielnicy II Grzegórzki. Jest to szczególnie istotna organizacja społeczna, dzięki której mieszkańcy mogą razem działać ku wspólnemu dobru wszystkich sąsiadów.

Jeśli poszukujesz mieszkania na wynajem w Krakowie, które będzie miało doskonały dostęp do centrum i ciekawe otoczenie, sprawdź dzielnicę Grzegórzki! Nieruchomości w jej obrębie mogą być świetną ofertą nie tylko dla studentów, ale i młodych rodzin, szukających lokum na wspólny start.

Sprawdź bazę ogłoszeń na www.krakow.sadurscy.pl/

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.