Nieruchomości

Jeśli grunt pod zabudowę, to tylko na wsi – działka Mogilany

Jeśli grunt pod zabudowę, to tylko na wsi - działka Mogilany

Mieszkania i domy to te rodzaje nieruchomości, w których w większości przypadków niemal zaraz po zakończeniu transakcji, można przygotowywać się powoli do przeprowadzki do nowego lokum. Zakup działki pod zabudowę stwarza zupełnie inne możliwości – stworzenia domu dosłownie od podstaw. Jeśli i Ty chciałbyś asystować przy zalewaniu fundamentów i być świadkiem powstawania Twojej przyszłej nieruchomości od A do Z, grunt pod zabudowę to opcja dla Ciebie. Dziś proponujemy Ci  lokalizację pod zakup takiego gruntu, którą koniecznie musisz wziąć pod uwagę.

 

Działki pod Krakowem – rynek w fazie rozkwitu

 

Już od kilku lat działki w podkrakowskich gminach stanowią sporą konkurencję dla tego samego rodzaju nieruchomości znajdujących się w granicach Krakowa. Bogata oferta i bardziej akceptowalny przedział cenowy skłania poszukujących do zakupu gruntów poza miastem, jednak na terenie wciąż pozostającym bardzo blisko Krakowa, pozwalającym na dojeżdżanie do pracy czy szkoły. Do lokalizacji o takiej charakterystyce należy między innymi miejscowość Mogilany, oddalona od Krakowa o zaledwie 15 kilometrów.

 

O licznych zaletach działki na wsi lub na przedmieściach, wie chyba każdy wielbiciel ciszy i spokoju, który lubi odpoczywać po ciężkim dniu w pracy we własnym ogrodzie. Niektóre punkty w Mogilanach zapewniają fantastyczne widoki zarówno na Kraków jak i Tatry, które jeszcze bardziej sprzyjają relaksowi w otoczeniu zieleni. Nawet wszyscy ci nie do końca przekonani do działki na wsi mogą zakochać się w miejscowości Mogilany po uszy. Tym bardziej, że od Krakowa dzieli ją tylko kilkanaście minut samochodem. Kto miał okazję korzystać z auta do komunikacji w tym dużym mieście wie, że niekiedy potrzeba tyle samo czasu, aby przemieścić się z jednego miejsca w drugie.

 

 

Czy zakup działki na wsi jest opłacalny?

 

Koszty zakupu gruntu pod zabudowę mieszkaniową, są oczywiście nieco zróżnicowane ze względu na lokalizację. Mimo to, zakup działki na wsi zwykle wiąże się z niższym wydatkiem niż kupno tego samego rodzaju nieruchomości w mieście. Raport przygotowany przez Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości podaje, że za grunty budowlane położone w Mogilanach trzeba zapłacić średnio od 118 do 141 złotych za metr kwadratowy.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że Mogilany znajdują się tak blisko Krakowa i oferują do tego sporą ilość przestrzeni, piękne widoki i przede wszystkim – własny dom w kameralnej okolicy, chyba warto zdecydować się na zakup nieruchomości właśnie tutaj! Coraz bardziej rosnąca popularność wsi jako miejsca do zamieszkania nie bierze się znikąd. Przekonaj się sam oglądając prezentację działek w Mogilanach i rozmawiając z – być może – Twoimi przyszłymi sąsiadami. 🙂

 

Poszukujesz działki pod zabudowę w okolicach Krakowa? Doskonale! Mamy dla Ciebie doskonałe oferty w miejscowości Mogilany, które koniecznie musisz obejrzeć podczas prezentacji. Sprawdź wszystkie ogłoszenia dotyczące działek w Mogilanach i przekonaj się na własne oczy, dlaczego warto tu zamieszkać! Zacznij od przejrzenia naszej bazy aktualnych ofert na https://www.sadurscy.pl/