CiekawostkiNieruchomości

Inspiracje wnętrzarskie – gdzie szukać pomysłów?

WEEKEND_ Inspiracje wnętrzarskie - gdzie szukać pomysłów

Wydawać by się mogło, że urządzanie zakupionej już nieruchomości to drobnostka. Mimo iż przecież w teorii mamy pomysł na własną sypialnię, salon czy kuchnię, niełatwo jest jednak połączyć te wszystkie różnorodne idee w jedną i spójną całość. Czasami warto w tym celu skorzystać z cennych źródeł, które podpowiadają rozwiązania na każdą kieszeń. Gdzie można takich szukać?

 

 

Mieszkanie nie tylko do mieszkania

 

Nie ulega wątpliwości, że my Polacy coraz więcej uwagi przykładamy do tego jak mieszkamy. I nie chodzi tu tylko o kolor ścian i wygodne, funkcjonalne meble i najbardziej optymalne zagospodarowanie przestrzeni, ale o każdy najmniejszy element wyposażenia, który składa się przecież na efektowny całokształt. Nie ma tu znaczenia rodzaj nieruchomości – masę atrakcyjnych i oryginalnych pomysłów można znaleźć zarówno do kompaktowej kawalerki, jak i do piętrowej willi z ogrodem.

 

We własnym domu trzeba czuć się komfortowo, otaczając się ulubionymi kolorami, wspomnieniami, pamiątkami i ulubionymi gadżetami. Odwiecznie znane schematy urządzania wnętrz już dawno można schować do szuflady. Nie tylko modne, ale i słuszne stało się aranżowanie własnej przestrzeni zgodnie z tym, co jej właścicielowi podpowiada wyobraźnia, nawet jeśli miałaby ona mieszać ze sobą kolory i elementy, które pozornie wcale do siebie nie pasują. Bo jeśli realizować marzenia o romantycznej sypialni i przytulnym salonie, to gdzie jak nie we własnym domu?

 

 

Źródła inspiracji znajdziesz tutaj

 

Prawdopodobnie osoby ponadprzeciętnie kreatywne i wyróżniające się naturą artystyczną, nie muszą opierać się na żadnych źródłach podczas urządzania wnętrz. Większości osób kupujących nowe mieszkanie lub dom nie zawsze z dużą lekkością przychodzi wybór farb, mebli i dodatków. Na spędzanie długich godzin w salonie meblowym nie każdy ma czas, a na zatrudnienie profesjonalisty pieniądze… Na szczęście istnieją źródła inspiracji wnętrzarskich, z których skorzystać może każdy popijając poranną kawę lub odpoczywając wieczorem na kanapie.

 

 

# Portale internetowe & blogi

W Internecie można już chyba dzisiaj znaleźć dosłownie wszystko. Na szczęście nie brakuje tu również prawdziwych wielbicieli sztuki urządzania wnętrz, chętnie publikujący na swoich stronach i blogach wspaniałe i bardzo oryginalne inspiracje, które bardzo ciężko może być znaleźć gdzieś indziej. Zgodnie z gustem i rodzajem nieruchomości do urządzenia, każdy może znaleźć w Sieci te adresy, pod którymi odnajdzie się najlepiej i zaczerpnie z nich najwięcej inspiracji.

 

# Czasopisma wnętrzarskie

Podobno pisma drukowane systematycznie tracą na popularności ze względu na szybki rozwój technologii i całą masę podobnej treści dostępnej w Internecie. Po części można się z tym zgodzić. O wiele szybciej i łatwiej przyjdzie nam wyszukać w Internecie konkretny artykuł, który ma przecież swój odpowiednik w Internecie, niż wertować kupowane miesiącami gazety. W niniejszym tekście również przykład blogów i portali widnieje jako pierwszy z listy. Mimo to, materiały drukowane mają swój wyjątkowy urok, którzy docenią m.in. wielbiciele książek i gazet, czytający je od lat. Poza tym, nierzadko gazeta może być mini dodatkiem w salonie amatora prasy i literatury. Jesteśmy przekonani, że mimo opinii sceptyków gazety wnętrzarskie mają przed sobą jeszcze długą przyszłość.

 

# Katalogi sklepów z meblami & dodatkami

Każdy markowy sklep wnętrzarski wydaje sezonowo specjalny katalog pełen świeżej dawki inspiracji na nowy sezon. Łączenie kolorów, nowe gadżety, dodatki, meble i gotowe stylizacje wnętrz to tylko niektóre z haseł, jakich można doszukiwać się w tego typu drukowanych materiałach. Mogę ona dostarczyć masę inspiracji do naszych wnętrz, zwłaszcza jeśli możemy wyraźnie stwierdzić ich podobieństwo na przykład pod kątem wielkości czy rozkładu. A jeśli przy okazji chcesz urządzić wnętrze zgodnie z trendami panującymi w obecnym i przyszłym sezonie, to tu na pewno je znajdziesz!

 

# Programy telewizyjne

Telewizja od kilku ostatnich lat proponuje różnego rodzaju “programy-poradniki”, począwszy od dziedziny kuchni i odżywiania, zdrowia, rodziny, aż po aranżacjach wnętrz kończąc. Programy te mogą być nie tylko źródłem inspiracji, ale i instrukcją od A do Z w konkretnych przypadkach, np. renowacji starych mebli czy tworzenia własnych, oryginalnych dodatków do sypialni czy salonu.

 

# To, co wokół nas

Możesz zadawać sobie pytania – jak zaczerpnąć inspirację z parku, do którego chodzę na spacer? Co wspólnego może mieć ogródek sąsiadki z moim salonem? Wystarczy odrobina wyobraźni, a pomysły na niewykorzystane przestrzenie w domu przyjdą do nas w najmniej oczekiwanym momencie. Inspiracją może być przede wszystkim natura, która ma pod tym względem do zaoferowania chyba jak najwięcej, ale i metropolia w przypadku klimatów urbanistycznych czy dom babci, gdy podoba nam się styl rustykalny.

 

Wygląda na to, że aby z gustem urządzić nowe mieszkanie lub dom, nie trzeba być specjalistą w dziedzinie aranżacji wnętrz, studiować góry książek czy tracić długie godziny w sklepach z wyposażeniem w celu znalezienia jakiegokolwiek pomysłu. Istnieją źródła, które potrafią dostarczyć szereg przydatnych informacji, i pomóc uczynić z naszego salonu, gabinetu czy sypialni przytulny kącik dla nas i naszych bliskich.

 

Pomimo listy inspiracji i kilku pomysłów nie czujesz się na siłach, aby wziąć w swoje ręce urządzanie wnętrz nowo zakupionej nieruchomości? Zawsze możesz zwrócić się do specjalisty, który po szczegółowej konsultacji, zaaranżuje przestrzenie zgodnie z Twoimi wyobrażeniami. Jeśli potrzebujesz namiarów na dobrego architekta wnętrz w Krakowie, zwróć się do nas!