Wczytywanie
Krakowskie Skotniki i atrakcyjne domy na sprzedaż

Krakowskie Skotniki i atrakcyjne domy na sprzedaż

W Krakowie jest wiele lokalizacji, które na poważnie  rozważają poszukujący mieszkania na sprzedaż. Wśród nich można wymienić między innymi obszar w południowo – wschodniej części miasta, wchodzące w skład Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim osiedle na Kozłówce.

 

 

Dom Skotniki na przyjaznym osiedlu

 

Skotniki wchodzą w skład krakowskiej dzielnicy Dębniki. Ta dawna podkrakowska wieś została formalnie przyłączona do Krakowa zaledwie w latach pięćdziesiątych XX wieku. Znajduje się w odległości około 10 kilometrów w kierunku południowego zachodu od ścisłego centrum Krakowa.

 

Mieszkańcy Skotnik mają do dyspozycji nie tylko liczne osiedlowe sklepy, ale i dużo większy supermarket w przypadku większych zakupów. Dzieci tu mieszkające nie muszą wyjeżdżać nawet poza obszar dzielnicy, aby dostać się do szkoły lub Osiedlowego Domu Kultury działającego dosłownie po sąsiedzku. Być może nie każdy wie, że Skotniki posiadają swój własny Klub sportowy – Pogoń Skotniki, w którym aktywnie działają zarówno zespoły młodzieżowe, jak i drużyna seniorów.

 

W zależności od konkretnego położenia domów w Skotnikach, przystanek komunikacji miejskiej można mieć już w odległości kilku minut. Na tym obszarze w południowej części Krakowa znajduje się zajezdnia tramwajowo-autobusowa o wdzięcznej nazwie “Czerwone Maki”. Mieszkańcy Skotnik mają łatwy i wygodny dojazd do każdej części Krakowa, na autostradę A4, a oprócz tego rozwinięta infrastrukturę handlowo-usługową oraz rekreacyjną.

 

Kraków Skotniki a rynek wtórny i pierwotny

Skotniki liczą około pięciu tysięcy mieszkańców. To może dlatego uznawane są za teren szczególnie cichy i spokojny, zabudowany przyjaznymi i kameralnymi osiedlami. Liczne tereny zielone ułatwiają do tego spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Między innymi dlatego poszukując idealnej lokalizacji do życia, warto szczególnie przyjrzeć się temu obszarowi na południowym krańcu Krakowa. Jest on niezwykle przyjazny zwłaszcza dla osób poszukujących idealnej nieruchomości dla rodziny, z dala od hałaśliwego centrum, jednak nadal pozostającego w niedalekiej od niego odległości.

 

Obszar Skotnik na południu Krakowa oferuje nieruchomości zarówno z rynku wtórnego, jak i nowe domy prosto od dewelopera. Inwestorzy zdecydowali się na budowę w tej części miasta m.in. domów w zabudowie bliźniaczej. Z kolei domy sprzedawane przez obecnych właścicieli to zwykle nieruchomości jednorodzinne, w większości wyposażone w taras, garaż i przestronny ogród. Charakterystyczna dla tego obszaru zabudowa i otoczenie zieleni sprawia, że niemal każda rodzina chętnie zdecydowałaby się na wybór wymarzonego domu właśnie tutaj.

 

Istnieje ogromna ilość plusów, dla których Skotniki to doskonałe miejsce do życia dla rodziny. Jeśli i Tobie marzy się dom w mieście, ale i jednocześnie życie w zacisznym miejscu z dala od zgiełku centrum miasta, obszar Skotnik może być dla Ciebie i Twoich bliskich słusznym wyborem! Chcesz obejrzeć najnowsze oferty domów na sprzedaż w Skotnikach? Nie pozostaje Ci nic innego, jak skontaktować się z naszym biurem Bracia Sadurscy pod numerem – 12 311-01-88, i opowiedzieć naszym specjalistom o Twoich oczekiwaniach względem wymarzonej nieruchomości. My zajmiemy się resztą!

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.