Nieruchomości

Jakie korzyści daje umowa na wyłączność?

Jakie korzyści daje umowa na wyłączność

Zdarza Ci się przeglądać portale z ogłoszeniami nieruchomości? Być może planujesz sprzedaż lub zakup jednej z nich? Jeśli więcej niż jednokrotnie byłeś gościem na tego rodzaju stronach na pewno zwróciłeś uwagę, że poszczególne oferty nieco się między sobą różnią. Nie chodzi tu jednak o ich zdjęcia czy opisy. Niektóre z nich są widoczne wyżej od innych i przykuwają o wiele większą uwagę nawigującego użytkownika przed komputerem czy smartfonem, który o wiele chętniej klika właśnie na nie i rozważa pod kątem zakupu jako swojej przyszłej nieruchomości. To właśnie jest jedna z zasług umowy na wyłączność. Chcesz znać więcej korzyści, dzięki którym szybciej sprzedaż swoje mieszkanie? Oto one!

 

Współpraca z jednym biurem i sprzedaż po partnersku

 

Umowa na wyłączność przede wszystkim oszczędza mnóstwo czasu, który sprzedający musiałby poświęcić na poszukiwanie potencjalnych klientów i szeroką promocję oferty za pomocą różnych kanałów informacji. Do tego współpraca tylko z jednym biurem nieruchomości pomaga uniknąć dziesiątek telefonów od zainteresowanych kupców lub pośredników z różnych agencji z którymi sprzedający być może zdecydował się podpisać umowę otwartą. Wyłączność to również zaufanie i powierzenie nieruchomości w ręce doświadczonego specjalisty, który będzie się z nami kontaktował w konkretnych sytuacjach i konsultował kwestie sprzedaży po partnersku.

 

Serwisy ogłoszeniowe, o których była mowa na samym początku, często potrafią wprowadzić spory chaos w umieszczonych w nich ofertach – zwłaszcza, jeśli przegląda je osoba zainteresowana kupnem jednej z nich. Chodzi tu m.in. o różne ceny dokładnie tych samych domów lub mieszkań, które wystawione są na sprzedaż. Jest to “zasługa” umów otwartych zawartych z wieloma biurami naraz. Każde z nich ma wówczas prawo opublikować ofertę z ceną ustaloną przez pośrednika, która może okazać się zarówno wyższa, jak i niższa od tych już istniejących w Sieci. Takie różne kwoty za tę samą nieruchomość może wprawić w zakłopotanie nie tylko poszukujących, którzy nie będą wiedzieć, do którego biura się zgłosić, ale i sprzedającego, który zapytany o cenę własnego wciąż mieszkania na sprzedaż, sam może nie znać konkretnej odpowiedzi. Umowa na wyłączność gwarantuje, że nieruchomość zostanie pod opieką tylko jednego biura, a jej cena na bieżąco konsultowana ze sprzedającym, dla publicznej wiadomości pozostanie tylko jedna.

 

Intensywna promocja zakończona bezpieczną sprzedażą

 

Opublikowanie oferty sprzedaży nieruchomości na własną rękę to dopiero pierwszy mały krok w stronę jej sprzedaży. Dzisiejszy natłok zarówno informacji jak i samych ogłoszeń w Internecie sprawia, że o wiele trudniej się wyróżnić i zyskać uwagę potencjalnych kupców. Agencje nieruchomości doskonale wiedzą jak takie problemy rozwiązać i na szczęście dysponują dodatkowymi możliwościami dostępnymi tylko dla nich, których pełny pakiet mogą zaproponować klientom decydującym się na umowę wyłączności. Tym samym oferta na sprzedaż, która trafia do rąk profesjonalnego biura, zostaje dodatkowo wyróżniona i przyciąga uwagę większej ilości poszukujących nieruchomości użytkowników.

 

Wyłączność to nie tylko oszczędność czasu i promocja nieruchomości w Internecie i offline. Sprzedający decydujący się na umowę na wyłączność może być przekonany, że współpraca z jednym biurem to również plus na rzecz bezpieczeństwa. Stały kontakt z pośrednikiem zajmującym się ofertą i otrzymywane na bieżąco informacje na temat postępów w sprzedaży dają potwierdzenie, że sprzedającemu nic nie wymknie się spod kontroli i nie narazi swojej nieruchomości na działania osób nieupoważnionych.

 

Umowa na wyłączność daje osobie sprzedającej nieruchomość sporo plusów. Do najważniejszych z nich należą wygoda i brak konieczności zajmowania się procesem poszukiwania nabywców i całym planem marketingowym. Nieruchomością wystawioną na sprzedaż na podstawie umowy na wyłączność, zajmują się od chwili jej podpisania specjaliści, doskonale znający swój fach. Ich praca oszczędza sprzedającemu czas, a zaangażowanie w poszukiwanie odpowiedniego kupca, w zdecydowanej ilości przypadków przynosi błyskawiczne efekty.

 

Posiadasz dom, mieszkanie czy działkę na sprzedaż? Chcesz szybko znaleźć nowego nabywcę, jednak kompletnie nie masz czasu się tym zająć? Doskonale trafiłeś – Biuro Nieruchomości Sadurscy zajmie się tym dla Ciebie! Przyjdź do nas lub zadzwoń i opowiedz nam o swojej nieruchomości i o Twoich oczekiwaniach względem jej sprzedaży. Pomożemy Ci w całym procesie od A do Z, znajdując odpowiedniego nabywcę i pośrednicząc w transakcji. Czekamy pod numerem telefonu – 12 311-01-88. Dowiedz się więcej ze strony internetowej www.sadurscy.pl !