Nieruchomości

Kawalerki na sprzedaż w Krakowie wybierają indywidualiści

Kawalerki na sprzedaż w Krakowie wybierają indywidualiści

Każdy rodzaj nieruchomości ma swoich wiernych zwolenników. Niektórzy wolą dom z ogrodem, niektórzy apartament w centrum miasta, a jeszcze inni na pierwszym miejscu stawiają kawalerkę. Wygodna i kompaktowa może być rozwiązaniem dla wielu, poszukujących własnego miejsca. Wszystko zależy od tego, kto poszukuje swojego idealnego mieszkania.

 

Kawalerka na wynajem czy sprzedaż?

 

Kto wynajmuje: Nad wyborem mieszkania w kawalerce często zastanawiają się studenci i młodzi absolwenci. Mają oni zwykle do wyboru pokój w mieszkaniu dzielonym z innymi współlokatorami lub własny kawałek przestrzeni. Co przyczynia się do ostatecznego wyboru? Na pewno cena, która w przypadku pokoju jest zwykle korzystniejsza dla studenckiej kieszeni. Zdania są podzielone. Niektórzy uważają pokój po prostu za opcję sporo atrakcyjniejszą i umożliwiającą zawarcie nowych znajomości. Inni wolą wynajem kawalerki przede wszystkim ze względu na swobodę i komfort wynikający właśnie z braku współlokatorów.

 

Kawalerka może też być wyborem starszych singli lub par, którzy prowadzą aktywny tryb życia i spędzają tak niewiele czasu w domu, że nie potrzebują w nim dużych i przestronnych pomieszczeń. Zainteresowanie kawalerką zwykle kończy się, gdy na przykład mieszkająca w niej para planuje założyć rodzinę. Dla więcej niż dwóch osób tego rodzaju mieszkanie może nie być już tak atrakcyjne. Mimo to, w zależności oczywiście od metrażu kawalerki, niektórzy zamiast kupować większe mieszkanie na kredyt, decydują się na aranżację posiadanego małego mieszkania w taki sposób, aby podzielić go na dwa pomieszczenia dla znacznego zwiększenia komfortu.

 

 

Plusy i minusy mieszkania w kawalerce

 

Zwolennicy kawalerek na pewno zdają sobie sprawę ze wszystkich jej wad i zalet. Każdy rodzaj nieruchomości – począwszy od małego mieszkania i kończąc na przestronnym domu – ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od wymagań, preferencji i stylu życia osoby, która ma w niej mieszkać. Jak to jest zatem z kawalerką?

 

Podstawowym minusem, dla którego wielu nie chciałoby decydować się na zakup kawalerki jest brak wystarczającej przestrzeni. Nie wybiorą jej szczególnie osoby ceniące sobie duże pomieszczenia, chyba że wybraną kawalerkę wyróżnia spory salon połączony z aneksem. Kawalerki nie pokochają też perfekcjoniści, którzy w małym mieszkaniu będą mieli nieco ciężej utrzymać porządek ze względu na mniejszą ilość dostępnego miejsca na przechowywanie na przykład domowych sprzętów.

 

Mimo oczywistej mniejszej ilości przestrzeni, bardzo wiele osób wybiera kawalerkę i użytkując taki rodzaj mieszkania czuje się w nim komfortowo. Dla wszystkich, którzy mieli w zwyczaju wynajmować pokój dzieląc nieruchomość z innymi obcymi osobami, i woleliby mieć już coś tylko swojego, mieszkanie w kawalerce będzie o wiele bardziej komfortowe. W końcu wynajmowanie z kolegami ze studiów może po kilku latach się po prostu znudzić, a chęć mieszkania samemu lub z kimś bliskim zdecydowanie skłania bardziej do wyboru kawalerki. Tym bardziej, że dzieląc w niej koszty na dwa nie będzie on o wiele wyższy niż w poprzednim mieszkaniu ze współlokatorami.

 

 

Interesuje Cię kawalerka w Krakowie lub okolicach? Doskonały wybór! Biuro Bracia Sadurscy z przyjemnością ułatwi Ci poszukiwania dokładnie takiego mieszkania, jakiego szukasz!. Sprawdź oferty nieruchomości na sprzedaż w bogatej bazie biura Bracia Sadurscy. Pomożemy zarówno w wyborze jak i przeprowadzeniu transakcji! Nie czekaj dłużej i skontaktuj się z nami jeszcze dziś! Wejdź na naszą stronę internetową www.sadurscy.pl lub zadzwoń – 12 311-01-88.