Wczytywanie
Osiedle Podwawelskie czy warto kupić tu mieszkanie

Osiedle Podwawelskie: czy warto kupić tu mieszkanie?

Wiele lokalizacji w Krakowie położonych w niedalekiej odległości od centrum jest bardzo atrakcyjnych zarówno pod kątem zamieszkania jak i wynajmu. Do jednej z nich należy Osiedle Podwawelskie.

Osiedle Podwawelskie w strategicznej lokalizacji

Teren Osiedla Podwawelskiego w Krakowie zajmuje teren po zachodniej stronie Wisły o powierzchni około 90 hektarów, oraz liczy blisko 10 tysięcy mieszkańców. Zaraz po jego budowie pod koniec lat sześćdziesiątych nosiło ono nazwę Osiedla Tysiąclecia, przejętą później przez inne osiedle w dzielnicy Nowa Huta. Osiedle Podwawelskie graniczy z ulicą Monte Cassino na północy, ulicą Konopnickiej na wschodzie, Kapelanka na zachodzie i doliną Wilgi na południu. W zależności od położenia, z okien wielu mieszkań Osiedla Podwawelskiego można podziwiać takie charakterystyczne dla Krakowa punkty jak Wawel, kopiec Kościuszki, Sanktuarium w Łagiewnikach. Przy dobrej widoczności można również zobaczyć piękne polskie Tatry.

Na osiedlu mieszkańcy mają dostęp do wszystkiego, co potrzebne na co dzień. Są tu liczne sklepy spożywcze, restauracje, ośrodek zdrowia, apteka, bank, poczta, dom kultury, a także – co pewnie będzie większym atutem dla młodych rodziców – żłobki, przedszkola, szkoły i prace zabaw. Większość mieszkań na Osiedlu Podwawelskim jest świetnie skomunikowana z większością dzielnic Krakowa. Niedaleko znajduje się Wawel i centrum miasta, co należy do sporych atutów dla osób lubiących mieszkać w miejscu, w którym nie brakuje dostępu zarówno do wszelkiego rodzaju niezbędnych usług, jak i rozrywek.  

Jak mieszka się na Osiedlu Podwawelskim?

Jak większa część osiedli w Krakowie, również Podwawelskie złożone jest w większości z zabudowy blokowej. Na jego obrzeżach z kolei można znaleźć kameralne kompleksy domów jednorodzinnych. Osiedle Podwawelskie ma zatem dwie całkowicie odmienne opcje zamieszkania dla różnych gustów i kategorii wiekowych. Ponadto charakteryzuje się niższymi cenami niż bardzo podobne mieszkania zlokalizowane nieco bliższej centrum, dlatego jest to interesująca okolica dla wszystkich, którzy nie mają ogromnego budżetu na zakup własnej nieruchomości.

Ta część Krakowa jest jednak atrakcyjna nie tylko dla młodych osób, które szukają lokalizacji w niedalekiej odległości od centrum i oferty w atrakcyjnej cenie. Dobrze odnajdą się w niej również rodziny z dziećmi, które znajdą w pobliżu wszystko, co potrzebne do wygodnego życia. Osiedle Podwawelskie jest bardzo dobrze skomunikowane z całym miastem. Na jego terenie kursują linie autobusowe oraz tramwajowe. Znajduje się tu też dworzec busów podmiejskich, a z Osiedla oprócz innych dzielnic Krakowa, jako kierunek można obrać m.in. Wieliczkę.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o nieruchomościach na Osiedlu Podwawelskim? Interesują Cię ceny, metraże i sytuacja na lokalnym rynku nieruchomości? Aby zasięgnąć tych oraz wielu innych interesujących i aktualnych informacji na temat procesu zakupu mieszkania lub domu w Krakowie, skontaktuj się z biurem Bracia Sadurscy. Nasi doświadczeni specjaliści pomogą Ci odnaleźć się na małopolskim rynku nieruchomości i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Wejdź na naszą stronę internetową www.sadurscy.pl lub zadzwoń – 12 311-01-88.  

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.