fbpx
Wczytywanie
Działki budowlane jakie są aktualne ceny ofertowe

Działki budowlane: jakie są aktualne ceny ofertowe?

Czy to prawda, że działkę budowlaną najkorzystniej kupić zimą? To zależy. Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami i czasami nie ma reguły na to, kiedy ceny okażą się być najniższe w porównaniu z innymi porami roku. Żeby nie przepłacić, warto obserwować  zmieniające się ceny regularnie.

Doradzą lokalni specjaliści ds. nieruchomości

Już od kilku miesięcy kondycja krakowskiego rynku nieruchomości zdecydowanie nie należy do najlepszych. Da się tu zauważyć wyraźny kryzys, zwłaszcza jeśli chodzi o najem. Turyści, studenci i wciąż nowi pracownicy przyjeżdżający do Krakowa w celu rozwoju swojej kariery, od wielu już lat napędzali tutejszy rynek nieruchomości, który miał się zawsze w doskonałej kondycji. W tej chwili sytuacja wygląda już mniej korzystnie. Wieloletnia dobra passa sprawiła, że ofert nieruchomości (tu głównie: tych na wynajem) zrobiło się za dużo, a potencjalnych najemców znaleźć jest niezwykle trudno. Krakowscy przyszli inwestorzy z niesmakiem musieli – chociaż na chwilę – zrezygnować z

wkładu kapitału na rzecz nieruchomości, by nie narazić się na straty.

Na pewno trudno w to uwierzyć, gdy mówi się o jednym z największych w Polsce miast, a tym samym jednym z największą liczbą odwiedzających je turystów i uczących się studentów niemal przez cały rok. To jednak nie żart. Fakty potwierdzają, że zwrot z inwestycji może być tutaj nawet dwukrotnie dłuższy niż w innych polskich miastach, a cała inwestycja dwa razy mniej opłacalna. Z działkami sprawa może wyglądać nieco korzystniej, jednak zawsze – aby nie zainwestować w zły sposób naszych pieniędzy – warto będzie zasięgnąć porady lokalnego specjalisty.

Ceny nieruchomości nie rozpieszczają nabywców

Aktualnie, czyli na początku roku 2019, ceny ofertowe działek budowlanych stanęły w miejscu. Już w ostatnich miesiącach wszelkie wahania były dosłownie minimalne. Taka sytuacja oczywiście nie rozpieszcza potencjalnych nabywców, którzy mieli ostatnio w planach zakup nieruchomości. W grudniu 2018 roku stawka za metr kwadratowy wyniosła w województwie małopolskim 121 złotych. Średnia cena dla miasta wojewódzkiego jest zawsze wyższa, i stąd 457 złotych za metr kwadratowy działki budowlanej liczą sobie sprzedający z samego Krakowa. Najniższe w Polsce kwoty w raporcie serwisu Bankier.pl odnotowano w województwie lubuskim.

Być może obniżkę średnich cen ofertowych sprzedaży działek budowlanych przyniesie dopiero rok 2019. Tymczasem można wciąż rozglądać się na portalach ogłoszeniowych i cierpliwie szukać takiej nieruchomości, która spełni nasze oczekiwania w stu procentach.

Interesuje Cię działka budowlana w Krakowie lub na terenie województwa małopolskiego? W ofercie biura Sadurscy nieruchomości znajduje się aż kilkaset ofert, wśród których może znajdować się dokładnie ta, której szukasz! Sprawdź wszystkie ogłoszenia na naszej stronie internetowej www.sadurscy.pl lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem – 12 311-01-88

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.