fbpx
Wczytywanie
5 powodów, dla których warto zamieszkać w Wieliczce

5 powodów, dla których warto zamieszkać w Wieliczce

Chyba wiele osób w Polsce zna Wieliczkę, a część z nas prawdopodobnie odwiedziła to miasteczko głównie ze względów turystycznych. Wieliczka to jednak przede wszystkim wyjątkowe miejsce do zamieszkania. Jeśli poszukujecie nieruchomości i nie rozważaliście jeszcze opcji zakupu nieruchomości w Wieliczce, teraz prawdopodobnie wszystko się zmieni!

Miasteczko w sąsiedztwie aglomeracji

Kraków – choć to jedno z największych miast w Polsce, gwarantujące całą gamę możliwości zawodowych czy spędzania wolnego czasu, nie jest idealne dla wszystkich. Ci, którzy mieli okazję żyć właśnie w Krakowie bądź innym bardzo dużym mieście doskonale wiedzą, że na dłuższą metę miejski zgiełk nie wpływa pozytywnie na komfort zamieszkania. Zabieganie i stres wydają się tu być nieodłącznym elementem codzienności. Osoby stawiające jednak na rozwój zawodowy, szeroki dostęp do usług, atrakcji i rozrywek, nie muszą z niego rezygnować. Dobrym kompromisem będzie wybór miasteczka w sąsiedztwie aglomeracji, gdzie życie płynie nieco wolniej i gdzie po męczącym dniu pracy będzie można odpocząć w zaciszu własnego domu.

W przypadku Krakowa takim często wybieranym miasteczkiem przez poszukujących nieruchomości na sprzedaż jest Wieliczka. Większości Polaków jest ona znana głównie z kopalni soli, czyli jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w naszym kraju. Nic dziwnego! Dobrze znają ją nawet odwiedzający Małopolskę obcokrajowcy. Zamiast kojarzyć ją jednak tylko ze szkolnymi wycieczkami i kopalnią, warto spojrzeć na Wieliczkę z zupełnie innej strony.

Dlaczego warto?

Jesteś na etapie poszukiwań nieruchomości na sprzedaż? Może rozważałeś już Wieliczkę jako lokalizację, gdzie możesz znaleźć mieszkanie lub dom marzeń w rozsądnej cenie? Sprawdź poniżej pięć powodów, dla których właśnie to miasteczko może być tym, którego szukasz. 

# Cisza, spokój i bezpieczeństwo – to chyba ten z atutów najbardziej cenią sobie napływający do Wieliczki nowi mieszkańcy. Większość z nich przyznaje, że to niewielkie miasteczko doskonale spełnia ich wymagania i jest dobrą odskocznią od głośnej metropolii. Wieliczkę doceniają rodzice poprzez fakt, że jest miasteczkiem bezpiecznym, spokojnym i bogatym w liczne tereny rekreacyjne do spacerów czy zabawy.

# Doskonała komunikacja – dla wszystkich, którzy w Krakowie pracują lub się uczą, lecz miejski zgiełk nie zachęca ich do kupna w stolicy Małopolski domu lub mieszkania, Wieliczka jest strzałem w dziesiątkę. Dojazd do Krakowa to zaledwie kilkanaście minut autem. Po szkolnych i zawodowych obowiązkach, dzięki nieruchomości w Wieliczce można wrócić nie do głośnego apartamentu, a do cichego i przytulnego mieszkania w kameralnej okolicy. Oprócz tego Wieliczka i najbliższe miejscowości wokół niej, położone są doskonale skomunikowane z autostradą A4.

# Niższe ceny nieruchomości – Wieliczka charakteryzuje się coraz prężniej rozwijającym się rynkiem nieruchomości. Takie tereny podmiejskie jak właśnie Wieliczka w sąsiedztwie Krakowa, to także coraz bardziej atrakcyjna lokalizacja dla deweloperów. Mimo to mieszkanie lub dom o podobnym metrażu można nabyć w nieco niższej cenie niż w stolicy Małopolski.

# Pełna infrastruktura na wyciągnięcie ręki – mimo iż Wieliczka jest bardzo cichym i spokojnym miastem, oferuje ona w tym samym czasie dostęp do wszystkich podstawowych usług niezbędnych do komfortowego życia. Mowa tu nie tylko o licznych mniejszych sklepach i dużych supermarketach. W Wieliczce nie brakuje praktycznie niczego, co może się przydać na co dzień. Działają tutaj apteki, przychodnie, placówki edukacyjne, biblioteki, a także bardzo liczne obiekty sportowe. Wszyscy wielbiciele rekreacji mogą skorzystać z siłowni, basenu, boisk czy kortu tenisowego. Ponadto gmina organizuje liczne wydarzenia kulturalne, w których mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

# Rosnący potencjał gminy Wieliczka  – dla wszystkich jeszcze nie do końca przekonanych, być może przydatna będzie informacja, iż “Fundacja Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji” wyłoniła spod 176 gmin w Małopolsce właśnie Wieliczkę jako jedno z 20 miejsc z największym potencjałem. Oceniano m.in. saldo migracji, które systematycznie wskazuje wzrost zainteresowania Wieliczką jako miejscem do zamieszkania.

Wieliczka nie tylko dla rodziny

Wiemy już, że Wieliczka z powodzeniem może być brana pod uwagę jako miejsce do życia i jako lokalizacją, w której warto szukać odpowiedniej nieruchomości na sprzedaż. Miasteczko to jest kierunkiem bardzo atrakcyjnym dla wszystkich poszukujących ciszy, spokoju i bezpieczeństwa, a zmęczonych codziennym stresem i zmęczeniem charakterystycznym dla dużej metropolii. Wieliczkę bardzo często wybierają rodziny z dziećmi, które chcą dla swoich pociech dostępu do terenów zielonych, parków, placów zabaw i bliskości placówek edukacyjnych.

Wieliczka to jednak nie tylko lokalizacja, w której doskonale odnajdzie się rodzina. Nieduże miasteczko zamiast ogromnej metropolii coraz chętniej wybierają wszyscy poszukujący nieruchomości w spokojnej okolicy. Być może jest to odpowiedź na wciąż przyspieszające tempo życia, stres i chroniczne zmęczenie, które w jakiś sposób utożsamiane są o wiele bardziej z dużym miastem. Zgadzacie się?

Wieliczka jest dobrym kompromisem dla wszystkich, którzy chcą mimo wszystko połączyć atuty dużej aglomeracji i mniejszego miasta. Wybierając nieruchomość w Wieliczce, ma się komfort życia w spokojnej i kameralnej okolicy, a jednocześnie możliwość szybkiej komunikacji z Krakowem.

Czy powyższe argumenty przemawiające za Wieliczką są wystarczające, by przekonać Was do obejrzenia oferty nieruchomości w tym mieście? Jeśli tak, zapraszamy do obejrzenia domów, mieszkań i działek w bazie ogłoszeń biura Sadurscy Nieruchomości!

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.