CiekawostkiNieruchomości

Wiosenne trendy – wnętrza inspirowane naturą

Wiosna to taka magiczna pora roku, w której wraz z pierwszymi cieplejszymi promieniami słońca chcemy wprowadzać wokół siebie zmiany, a w pierwszej kolejności tę związaną z wymianą całej ciężkiej garderoby na lżejsze i żywsze ubrania. Tak samo jest z aranżacją wnętrz. To właśnie wraz z zakończeniem zimy najchętniej podejmujemy się wszelkich porządków i remontów albo chociaż odświeżenia mieszkania po srogiej zimie. Jak to zrobić, aby wprowadzić do naszych czterech ścian trochę życia, i do tego zgodnie z trendami Wiosna 2019?

Natura, natura i jeszcze raz natura

Z czym kojarzy Wam się wiosna? Z zielenią, kwiatami i żywymi kolorami? Słusznie! Motyw natury tak naprawdę nie wychodzi z mody w tym okresie w roku od blisko dwóch lat. Jednak wiosną 2019 roku dekoracje kwiatowe czy też ozdobione liśćmi palmowymi i paproci, to motyw szczególnie doceniany przez projektantów. W tak żywych i kolorowych wzorach można znaleźć już w sklepach nie tylko kolorowe tapety, ale i dywany czy kanapy, które bez dwóch zdań będą umieć odświeżyć nasze wnętrza, oraz nadadzą mu wiosennego i dużo weselszego charakteru.

Motywy związane z naturą, ze względu na wyjątkowe walory estetyczne, są zawsze bardzo chętnie odświeżane przez projektantów. Nie ma się zatem co dziwić, że i ten sezon wiosenny mija pod znakiem monstery czy paproci. Tych charakterystycznych roślin z charakterem szkoda by było wykorzystać tylko na elementach drukowanych i malowanych. Nie bójmy się wprowadzać do aranżacji żywych roślin! Jeśli nasze mało oświetlone mieszkanie czy praca poza domem nie pozwalają na utrzymanie trudnych do utrzymania gatunków, zawsze możemy zdecydować się na rośliny wymagające mniej naszej uwagi i zaangażowania, albo urozmaicić nasz salon podczas naszej obecności o bukiet żywych kwiatów.

Jeśli natura to… mniej nowoczesnej technologii! Tak jest, w modnym wnętrzu nie ma miejsca na telewizor full HD czy laptopa. Doskonale przyjmą się za to strefy relaksu wyposażone w wygodną kanapę, fotel i poduszki. Do tego mile widziane jest wszystko to co zielone, plus motywy kwiatowe i liściaste.

Pastele i kolor roku

Pastele to te barwy, które chyba nigdy nie wychodzą z mody, zwłaszcza w cieplejsze, jasne i słoneczne wiosenne dni. I tak nasze aranżacje doskonale ociepli turkus czy pudrowy róż, które z motywem natury współgrają doskonale. Zupełnie od nich odmienny, ale równie zjawiskowy – kolor roku Ultra Violet, również ma w najbliższych miesiącach absolutne prawo grać w naszych wnętrzach jedną z głównych ról. Instytut Pantone nie wybrał tej właśnie barwy przypadkowo. Zresztą możecie o tym więcej przeczytać tutaj Kolor roku 2018 a wnętrze Twojego mieszkania.

Jeśli już mowa o kolorach, to koniecznie warto wymienić w trendach wiosennych roku 2019 złoto i miedź, które w tym sezonie są wyjątkowo popularne. Wykorzystamy je do takich elementów jak różnego rodzaju figurki, lampy, naczynia czy sztućce.

Jeśli nie wiesz, na jaki kolor się zdecydować lub nie lubisz fioletu czy pasteli pamiętaj, że tej wiosny na pewno nie pomylisz się, wprowadzając do Twojego mieszkania świeżą zieleń. To przecież kolor nierozerwalnie kojarzący nam się właśnie z tą porą roku i budzącą się do życia przyrodą. Oprócz walorów estetycznych warto wiedzieć, że zieleń wprowadza harmonię, a nasz wzrok patrząc na tę barwę, odpoczywa. W naszym salonie czy sypialni to właśnie o to nam chodzi, prawda?

Nieruchomości

Wiosna to również czas ożywienia na rynku nieruchomości. Pojawiają się nowe ciekawe oferty, równie dla miłośników mieszkań w centrum miasta, jak i domów w spokojniejszych okolicach na obrzeżach miasta. Zapraszamy do przejrzenia naszych ofert na stronie sadurscy.pl.