Nieruchomości

Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie, żeby je dobrze wynająć

nieruchomosci-krakow-sadursc

Zakup mieszkania w Krakowie przeznaczonego na wynajem, można zrealizować codziennie bez najmniejszego problemu. Grunt to znaleźć taką nieruchomość, która na dłuższą metę okaże się opłacalna i atrakcyjna dla potencjalnych lokatorów. Gdzie najlepiej kupić takie mieszkanie, aby dobrze je potem wynająć? Oto niektóre wskazówki.

Mieszkanie w centrum dla turystów

Myśląc o atrakcyjnej lokalizacji przypadku Krakowa, pierwsze co może przyjść na myśl, to prawdopodobnie okolice ścisłego centrum miasta, czyli Stare Miasto, w tym Kazimierz czy okolice Błoni. Cieszy się one zainteresowaniem nie tylko osób chcących zamieszkać w Krakowie i znaleźć coś na wynajem na dłużej. Jak wiadomo, Kraków jest jednym z najliczniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce, dlatego nieruchomość w centrum będzie zawsze świetnie nadawać się na wynajem na doby. Wszystko zależy od tego, na co inwestor chce przeznaczyć nowo zakupione mieszkanie. Najem długoterminowy jest o tyle korzystny, że zapewnia niemalże stały, miesięczny dochód. Z kolei najem pozwoli zarobić więcej, ale tym samym wymaga również o wiele więcej pracy i zaangażowania.

Nie jest jednak powiedziane, że atrakcyjne mieszkanie w Krakowie musi znajdować się w centrum miasta. Aby nieruchomość dobrze się wynajmowała, powinna spełniać pod kątem lokalizacji również kilka innych cech. Na przykład?

Dobra komunikacja z resztą miasta zawsze w cenie

Jeśli nieruchomość nie znajduje się blisko centrum lub w najbardziej obleganych dzielnicach ważne jest, żeby było z nimi doskonale skomunikowane. Dogodne połączenie autobusowe czy tramwajowe to często jeden z głównych punktów, na który zwracają uwagę osoby szukające mieszkania na wynajem. Dobra inwestycja w Krakowie może zatem leżeć nawet nieco na uboczu i w spokojnej okolicy, ale gwarantować jednocześnie szybki i wygodny dojazd do pracy, na uczelnię czy chociażby też na Dworzec Główny.

Planując zakup mieszkania w Krakowie, warto sprawdzać planowane w niedalekiej przyszłości inwestycje komunikacyjne. Realizacja na przykład nowej linii tramwajowej zaraz przy oddalonym od centrum kameralnym osiedlu, z pewnością podniesie i wartość i zainteresowanie znajdujących się tu mieszkań.

Sąsiedztwo uczelni wyższych, biurowców lub szkół

Jako target na Twoje przyszłe mieszkanie w Krakowie wybierasz studentów i młode osoby pracujące licznie migrujące do Krakowa? Świetnie! Kupowane przez Ciebie mieszkanie powinno być położone po sąsiedzku z najważniejszymi szkołami wyższymi lub największymi biurowcami albo co najmniej w odległości zapewniającej krótki dojazd do nich. Dzielnice, które są pod tym kątem perspektywicznymi lokalizacjami to między innymi Ruczaj, Czyżyny, Grzegórzki czy Prądnik Czerwony. Uwaga – w miejscach szybko się rozwijających i z nowymi biurowcami, ceny mieszkań mogą dość szybko wzrastać.

Jeśli chcesz wynajmować mieszkanie na przykład rodzinom z dziećmi, musisz wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty, jakie rozważyłby przed wyborem idealnego lokum każdy rodzic. Rodziny niekoniecznie szukają ofert w ścisłym centrum. Wolą mieszkać trochę dalej, ale w miejscu bezpiecznym i kameralnym, najlepiej z placem zabaw lub terenami zielonymi w pobliżu. Dodatkowym atutem będzie położona w niedalekiej odległości szkoła czy przedszkole, supermarket i wszystkie niezbędne usługi. Takie mieszkanie może znajdować się już w dzielnicach bardziej oddalonych od centrum, np. na Podgórzu Duchackim. W związku z tym powinno być również nieco tańsze, tak samo jednak, jak proponowana później najemcy kwota za wynajem.

Planowanie inwestycji mieszkaniowej w konkretnej dzielnicy Krakowa powinno być bardzo dobrze przemyślane i przeanalizowane, zwłaszcza pod kątem przyszłych potencjalnych najemców. Lokalizacja to przecież jeden z podstawowych kryteriów, którymi będą się kierować, szukając mieszkania. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Jesteśmy po to, aby pomóc uczynić każdą planowaną przez naszych klientów inwestycję jak najbardziej opłacalną.