Wczytywanie
Dlaczego warto współpracować z agentem nieruchomości

Dlaczego warto współpracować z agentem nieruchomości?

W niniejszych założeniach nie będziemy odpowiadać na pytanie, czy warto podjąć współpracę z agentem nieruchomości. Takie założenie w związku z naszym profesjonalnym podejściem do pracy i przekonaniem o jej użyteczności uznaliśmy już za fakt. Skupmy się zatem na tym, dlaczego warto zwrócić się do pośrednika, sprzedając lub kupując nieruchomość. Co zyskujemy dzięki takiej współpracy? Lista jest dość długa, jednak skupmy się na najważniejszych punktach. 

1 # Profesjonalne podejście do procesu kupna lub sprzedaży nieruchomości

Dla pośrednika transakcje przeprowadzane z udziałem nieruchomości, to przecież specjalność, więc do każdego indywidualnego przypadku podchodzi on z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Do tego nabyte w pracy doświadczenie wesprze każdego klienta w poszukiwaniu dopasowanego do preferencji mieszkania lub w znalezieniu odpowiedniego nabywcy nieruchomości. Każdy agent nieruchomości wie, z czym wiąże się proces sprzedaży bądź zakupu i jak ważne jest dla osoby niemającej wiele wspólnego z rynkiem nieruchomości wsparcie profesjonalisty. Pośrednik w razie jakichkolwiek wątpliwości pomoże, doradzi i wyjaśni wszystkie wątpliwości. 

2 # Wyręczenie w formalnościach

Planowałeś sprzedaż nieruchomości na własną rękę, jednak trochę obawiasz się związanych z tym dziesiątek dokumentów czy wizyt u notariusza? Obawy te nie są bezpodstawne. Jednym z największych błędów osób sprzedających lub kupujących nieruchomość na własną rękę, jest kompletna nieznajomość zasad panujących na rynku nieruchomości, i obejmujących związane z nimi dokumenty. Przed złożeniem ostatniego podpisu potwierdzającego transakcję, w razie jakichkolwiek wątpliwości warto zatem zasięgnąć porady specjalisty, chociażby na wszelki wypadek, że wszystko przebiega zgodnie z prawem, i zgodnie z ustaleniami zawieranymi między dwiema stronami.  

3 # Bezpieczeństwo transakcji bez sytuacji kryzysowych

Dokładne sprawdzenie drugiej strony kupowanej nieruchomości bądź osoby kupującej naszej mieszkanie jest bardzo ważne przed podpisaniem decydujących dokumentów. Biorąc na siebie cały proces prowadzący do transakcji, często można przeoczyć ważne informacje, które mogą okazać się potem problematyczne. Z agentem nieruchomości sytuacje kryzysowe tego rodzaju są ograniczone do minimum. Agent przed podpisaniem czegokolwiek dokładnie sprawdzi, czy wszystko jest w porządku i czy klient może spokojnie cieszyć się nowym mieszkaniem, czy sprzedażą swojego lokalu. Mowa tu między innymi o kwestiach finansowych czy papierach potwierdzających dane kupca, czy informacje na temat kupowanej nieruchomości. 

4 # Obiektywna porada cenniejsza niż emocje

W przypadku transakcji związanych z nieruchomościami emocje niejednokrotnie potrafią wziąć górę. Nie można jednak pozwolić na to, aby miały one jakikolwiek wpływ na kupno czy sprzedaż. To między innymi jeden z powodów, dla których warto mieć u swojego boku doświadczonego agenta, gdy chcemy sprzedać swój cenny dom czy kupić nieruchomości dla siebie i bliskich. Pośrednik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że cztery ściany to nie tylko produkt będący przedmiotem transakcji, ale wiąże się z nim cała masa emocji. Nie ma tu znaczenia, czy mowa o sprzedaży domu pełnego wspomnień, czy zakupie lokalu dla nowo założonej rodziny. Pośrednik często w przeciwieństwie do głównego zainteresowanego, emocje zostawi na szczęście za drzwiami i przystąpi do rozmów z pełnym profesjonalizmem. Wszystko to dla dobra klienta, uzyskania dobrej ceny i osiągnięcia założonego celu. 

5 # Dostęp do sieci pośredników, specjalistów i zaufanych nabywców

Branża nieruchomości jest na tyle duża, że dla zapewnienia najlepszych rezultatów wymaga pracy wielu profesjonalistów. Dlatego właśnie agencje nieruchomości i pracujący w nich pośrednicy mają w bazie kontaktów dziesiątki i setki prawników, inspektorów, “złotych rączek”, fotografów czy malarzy, aby zapewnić klientowi pomyślne i zamierzone zamknięcie transakcji. Doświadczony agent będzie dysponował listą nazwisk specjalistów, którzy zajmą się w razie potrzeby tym, co potrzeba – nawet już po zakończeniu transakcji. Będzie miał też gotową bazę osób, którze mogą potrzebować dokładnie takiej nieruchomości, jaką nowy klient chce jak najszybciej sprzedać. 

6 # Pomoc w odpowiedniej wycenie nieruchomości

Wycena sprzedawanego domu, mieszkania czy lokalu to jedna z podstawowych czynności przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań promocyjnych. Jest niezwykle ważna, ponieważ źle wyceniona nieruchomość może albo nie przyciągnąć niczyjej uwagi, albo przyczyni się do niepotrzebnej straty pieniędzy przez sprzedającego. Doświadczony pośrednik pomoże wyznaczyć odpowiednią cenę w taki sposób, że będzie ona jednocześnie konkurencyjna i wzbudzająca zainteresowanie potencjalnych nabywców. 

7 # Przemyślane działania marketingowe

Być może są takie osoby, które myślą, że działania promocyjne prowadzone przez agenta nieruchomości po przyjęciu oferty, ograniczają się do wprowadzenia jej na stronę www biura. To jednak bardzo mylne założenie, ponieważ od momentu rozmowy klienta sprzedającego z pośrednikiem do znalezienia potencjalnego kupca, ma miejsce bardzo wiele działań marketingowych dedykowanych danej ofercie. Dedykowana promocja na popularnych w Polsce portalach ogłoszeniowych to tylko jedna z nich. 

Lista zalet współpracy z agentem nieruchomości jest różna dla tej mającej na celu sprzedaż, jak i dla tej nastawionej na zakup nieruchomości. W każdym przypadku będzie ona niezwykle pomocna dla każdego, kto nie ma do czynienia z rynkiem nieruchomości i potrzebuje pomocy fachowca w tej dziedzinie. Dobry i doświadczony agent nieruchomości, ma na względzie zawsze najlepszy interes swojego klienta. Warto o tym pamiętać i zaufać specjaliście, a cały proces kupna czy sprzedaży stanie się o niebo łatwiejszy.

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.