Nieruchomości

Osiedle na Kozłówce i jej mieszkania na sprzedaż

Osiedle na Kozłówce i jego mieszkania na sprzedaż

W Krakowie jest wiele lokalizacji, które na poważnie  rozważają poszukujący mieszkania na sprzedaż. Wśród nich można wymienić między innymi obszar w południowo – wschodniej części miasta, wchodzącej w skład Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim osiedle na Kozłówce.

Kraków Kozłówek na prawym brzegu Wisły

Historia Osiedla na Kozłówce sięga lat siedemdziesiątych, a jego nazwa pochodzi od wzgórza o tej samej nazwie, na którym zostało zbudowane. Położone jest w prawobrzeżnej części Krakowa i otaczają je ulice Nowosądecka, Wielicka oraz Facimiech. Z Kozłówkiem sąsiaduje również niewielki potok Drwinka. Część osiedla zajmują bloki z wielkiej płyty złożone z pięciu i jedenastu kondygnacji, jednak należy do niego także nieco starsza zabudowa złożona głównie z domów jednorodzinnych.

Kto doskonale odnajdzie się na osiedlu na Kozłówce i może z powodzeniem poszukiwać tu mieszkania? Na pewno osoby, które chciałyby mieszkać nieco dalej od centralnej części Krakowa. Jego południowo-wschodnia część, w której leży Kozłówek jest nieco bardziej kameralna i daleko jej do męczącego zgiełku i hałasu charakterystycznego dla dużej metropolii. Osiedle gwarantuje przy tym jednak dogodny dojazd do centrum i innych części Krakowa. 

Co oferuje lokalizacja Kraków Kozłówek?

Na osiedlu na Kozłówce mieszkańcy mogą odetchnąć świeżym powietrzem, gwarantowanym przez obecne tu tereny zielone. Położenie nieco dalej od Stare Miasto nie daje odczuć codziennego pędu miasta i pozwala nieco odciąć się od chaosu i korków charakterystycznych dla centrum każdej dużej miejscowości. Jednocześnie w razie potrzeby mieszkańcy tego obszaru szybko dostaną się komunikacją miejską do niemal każdego miejsca w Krakowie. Na wyciągnięcie ręki mają liczne sklepy, pocztę, apteki, a dla uczących się jeszcze dzieci – placówki edukacyjne. Nie trzeba się martwić również o często przydatne na co dzień usługi. Na Kozłówku oferują je nie tylko fryzjer czy hydraulik, ale także fotograf, krawiec i wielu innych. Natomiast na zlokalizowanym tu placu targowym znajdzie się również miejsce dla małych sklepików wspierających lokalnych producentów i drobny handel obwoźny.

Można z powodzeniem powiedzieć, że mieszkania osiedla na Kozłówce gwarantują lokalizację, gdzie można odpocząć i spokojnie żyć, ale jednocześnie korzystać ze wszystkich wygód i zalet dużego miasta. A za ile można kupić nieruchomości w tej części Krakowa? Najatrakcyjniejsze cenowo oferty zaczynają się od nieco ponad 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Wszystko oczywiście zależy od metrażu i standardu oferowanych mieszkań.

Czy chciałbyś znaleźć swoje wymarzone mieszkanie na spokojnym osiedlu, otoczonymi licznymi terenami zielonymi? Mieszkania Kraków Kozłówek są w takim razie tym, czego szukasz!

Skontaktuj się z nami pod numerem – 12 311-01-88 lub za pośrednictwem strony – https://sadurscy.pl/ i sprawdź, ilu osobom pomogliśmy już znaleźć idealną nieruchomość. Pomożemy i Tobie!

[smartslider3 slider=2]