Nieruchomości

Śladem dzielnic Krakowa: Prądnik Czerwony

Śladem dzielnic Krakowa Prądnik Czerwony

Historia dzielnicy Prądnik Czerwony sięga średniowiecza, kiedy była wówczas wsią, a pierwsza wzmianka pojawiła się o niej w 1105 roku w jednym z dokumentów zawierających tereny będące własnością klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. Przez lata Prądnik był wsią z zabudowaniami głównie wzdłuż dzisiejszej ulicy Dobrego Pasterza. Wiek XV był czasem, kiedy powstawały tu liczne folwarki m.in. franciszkanów i dominikanów, z kolei wiek XVI to czas, kiedy to wszelkie zabudowania zostały zniszczone. Wszystko to za sprawą walk pomiędzy wojskami Jana Zamoyskiego z Maksymilianem Habsburgiem. Mówi się, że to od krwi rozlanej podczas decydującej bitwy pomiędzy nimi wzięła się nazwa Prądnika Czerwonego.

Obecnie Prądnik to osiedle mieszkaniowe, do 1990 roku wchodzące jeszcze w skład dzielnicy Śródmieście. Od północy i zachodu granicę Prądnika Czerwonego wyznacza linia kolejowa ciągnąca się na trasie Kraków Główny – Warszawa Centralna, od wschodu Batowice oraz osiedla Oświecenia i Złotego Wieku, a od południa zabudowania przy skrzyżowaniu ulic Mogilskiej oraz Lema i pętla Wieczysta.

Ile osób posiada nieruchomości na Prądniku Czerwonym? Osiedle zajmuje powierzchnię nieco ponad 6 kilometrów kwadratowych, co daje mu dwunaste miejsce wśród wszystkich dzielnic pod względem wielkości. Liczba ludności sięga 50 tysięcy 162 mieszkańców, dzięki czemu jest siódmą najbardziej zaludnioną dzielnicą w Krakowie. 

Co oferują mieszkania Prądnik Czerwony?

Na jakie udogodnienia możemy liczyć, mieszkając na Prądniku Czerwonym? Przede wszystkim na wygodę związaną doskonałym połączeniem i bliskością centrum miasta. Ważnym plusem jest dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej. Mieszkańcy mogą zrobić zakupy w kilku centrach handlowych w zasięgu ręki, kupić niezbędne produkty w osiedlowych sklepikach i skorzystać ze wszystkich niezbędnych usług potrzebnych na co dzień bez konieczności opuszczania osiedla.

Na Prądniku Czerwonym dobrze odnajdą się młode między innymi rodziny z dziećmi (ale nie tylko!) dzięki dobrze rozwiniętej sieci placówek edukacyjnych, a także malowniczemu parkowi w bezpośrednim sąsiedztwie. Dodatkowo przez Prądnik przebiega specjalna trasa Turystyczno-Kulturowa z interesującymi zabytkami wartymi obejrzenia.

Czy Prądnik Czerwony jest dzielnicą, w której chciałbyś zamieszkać? Nic nie stoi ku temu na przeszkodzie! Tysiące poszukujących znalazło tu już mieszkanie swoich marzeń, teraz kolej na Ciebie! Sprawdź bazę aktualnych ofert wraz i ceny mieszkań na stronie biura Bracia Sadurscy – https://www.sadurscy.pl/ lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 12 633-90-20 . Nasi agenci pomogą Ci nie tylko w poszukiwaniach mieszkania, ale i doprowadzą transakcję ze sprzedającym do samego końca. Zapraszamy do kontaktu!