CiekawostkiNieruchomości

Praktyczne przechowywanie ubrań: wszystkie zalety garderoby

Praktyczne przechowywanie ubrań wszystkie zalety garderoby

Dla niektórych osób dodatkowe pomieszczenie w domu przeznaczone prawie tylko dla ubrań i akcesoriów to całkowicie niepotrzebna decyzja. Ci jednak, którzy posiadają już garderobę, zgodnie stwierdzą, że to bardzo przydatne rozwiązanie i jedno z lepszych w domu miejsc. Jak to zatem jest z tą garderobą? Czy warto przeznaczyć na nią trochę miejsca w Twoim mieszkaniu?

Garderoba nie tylko na ubrania

Garderoba kojarzona jest głównie z przechowywaniem odzieży, akcesoriów i obuwia. Jej rola może być jednak sporo większa, a dobrze zaprojektowana pomieści również pościel, walizki, żelazko czy nawet drobny sprzęt AGD. Wszystko zależy od tego, jakie potrzeby mają domownicy i co dla wygody będą chcieli w niej umieścić. Przed decyzją o realizacji takiej garderoby warto jednak odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania co do jej przeznaczenia. Dlaczego? Bo garderoba to nie tylko półki i wieszaki na ubrania. W zależności od jej przyszłej funkcji w domu garderobę można spersonalizować co do najmniejszego detalu. Wyposażenie tego miejsca w domu może się zatem znacznie różnić od klasycznej garderoby, jaka przychodzi Ci właśnie do głowy. Tutaj jednak powinna przejąć rolę wyobraźnia i dobre planowanie związane z przechowywaniem rzeczy i zachowaniem porządku, w którym garderoba ma przecież znacznie pomóc.

W trakcie budowy czy remontu wiele osób spotyka się z dylematem związanym z wyborem miejsca na przechowywanie ubrań, czy butów. Część z nich wybiera w tym celu klasyczną szafę wnękową, druga część decyduje się właśnie na garderobę. I to jej plusom poświęcimy dzisiejszy tekst. A zatem…

Jakie są zalety garderoby w domu?

  • Wszystko w jednym miejscu

Chyba główna korzyść garderoby to możliwość trzymania wszystkich rzeczy w jednym miejscu. Dzięki temu, jak na dłoni widać bluzki, swetry czy spodnie i akcesoria. W dobrze skonstruowanej garderobie wszystko ma swoje miejsce, stąd bardzo szybko można znaleźć potrzebną w danym momencie rzecz i skompletować odpowiedni ubiór na każdą okazję. 

  • Łatwiej zachować porządek

Dzięki garderobie ubrania przestają walać się w sypialni czy w salonie, w których nieraz ciężko o utrzymanie porządku właśnie przez brak odpowiedniego na nie miejsca.

Wszyscy ci, którzy mają niemały problem z utrzymaniem idealnego porządku, będą na pewno zachwyceni faktem, że garderobie – jeśli tylko chcemy – wszystko zostaje za zamkniętymi drzwiami.

  • Więcej przestrzeni

Jeśli sporo osobistych rzeczy czy sprzętów domowych da się “ukryć” w garderobie, łatwiej będzie uporządkować pozostałą przestrzeń mieszkalną i wygospodarować w pokojach więcej miejsca. W przedpokoju nie będzie potrzebna już oddzielna szafka na buty, a wieszak będzie mógł być przeznaczony prawie tylko dla gości. Poza tym podstawowym przykładem rzeczy, którą można przechowywać w garderobie i zaoszczędzić nieco przestrzeni jest kosz na pranie czy deska do prasowania, czy kosz na pranie.

  • Pojemniejsza niż szafa

Jeśli już domownicy decydują się na garderobę, to w zdecydowanej większości przypadków jest ona większych rozmiarów niż szafa, a co za tym idzie bardziej pojemna. Zmieści się w niej więcej ubrań, akcesoriów, gadżetów czy sprzętów. Wygodniej będzie też wybrać w obszernej garderobie to, czego akurat potrzebujemy.

Czy powyższe plusy garderoby choć trochę przekonały Was, że warto zainwestować w nią zarówno trochę miejsca, jak i domowego budżetu? Słusznie! Wszyscy, którzy postawili już na nią w swoich domach, na pewno potwierdzą, że to bardzo trafna decyzja.