Wczytywanie
Na tym nie warto oszczęzać. Budowa domu z głową

Na tym nie warto oszczędzać! Budowa domu z głową

Budowa domu to zwykle wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Normalnym jest zatem, że wiele osób w procesie jego konstrukcji próbuje na niektórych rzeczach nieco zaoszczędzić. Niestety w wielu przypadkach oszczędność nie idzie w parze z wysoką jakością, co w przypadku domu mającego służyć długie lata niestety jest niedopuszczalne. Są takie wydatki, na których nie warto oszczędzać.  Sprawdźmy co do nich należy.

Wiele osób przed rozpoczęciem budowy własnego domu nie ma bladego pojęcia o rodzaju czy kosztach potrzebnych do tego elementów. Do tego, jak wiadomo chyba nic co związane z konstrukcjami budowlanymi, nie należy do najtańszych. Decydując się już jednak na takiej rangi wydatek, nie warto bazować na tanich materiałach, które przecież mają nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo w naszych własnych czterech ścianach.

Co należy do takich wydatków podczas konstrukcji domu, na których absolutnie nie warto oszczędzać?

# Pustaki do budowy ścian

Pustaki, czyli bloki z betonu to podstawowy element ścian w naszym przyszłym domu. Branża budowlana zna ich wiele rodzajów, jednak najtańsze należy raczej omijać szerokim łukiem. Wybierając materiały potrzebne do budowy ścian, warto wydać trochę więcej i zakupić taki produkt, którego jakość będzie bezkompromisowa. Dzięki dobrze wykonanym pustakom ściany będą nie tylko szczelne, ale i bezpieczne, na przykład pod kątem przeciwpożarowym.

# Żywica epoksydowa na podłogę

Żywica epoksydowa to materiał charakteryzujący się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i odpornością na wilgoć. Dzięki tej właściwości stosowana jest w piwnicach czy garażach, gdyż nie przepuszczając wilgoci, uniemożliwia rozwój drobnoustrojów i grzybów. Zaletą tej posadzki jest też niewysoka cena i łatwość w czyszczeniu i eksploatacji.

# Szczelne okna

Wybrane do budowy domu okna mają bezpośredni wpływ na jego izolację cieplną i akustyczną. Obecnie standard dla domów energooszczędnych to okna trzyszybowe o takiej konstrukcji, która wręcz uniemożliwia wydostanie się ciepła z domu na zewnątrz. Kosztują one więcej, jednak są jednocześnie gwarancją zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. .

# Dachówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna to połączenie gliny, margle i innych uszlachetniających składników. Kolor może przez to różnić się właśnie w zależności od użytego surowca albo farby i glazury. Dachówki te są bardzo popularne, a na dachu prezentują się bardzo ładnie. Są również odporne na wiele uszkodzeń, a także na wodę, ogień i czynniki atmosferyczne. Wybierając dachówkę ceramiczną, trzeba mieć na uwadze kształt przyszłego dachu, ponieważ w zależności od niego właściwości dachówki ulegają zmianie.

# Podjazd odporny na kruszenie

Na czym jeszcze nie warto oszczędzać? Na tym, co przed domem i co jednocześnie stanowi wizytówkę naszej nieruchomości z zewnątrz. Z niskiej jakości płyty nie da się być zadowolonym na długo. Po pewnym czasie użytkowania pęknięcia i ukruszenia są nie do uniknięcia. Co innego przyzwoita kostka brukowa, która z pewnością będzie kosztować więcej, ale pozwoli cieszyć się nią naprawdę na długo. Mnożące się wydatki podczas budowy domu zdają się czasem nigdy nie mieć końca. Ceny wszystkich potrzebnych materiałów potrafią urosnąć do naprawdę sporej sumy. Mimo to tych kilka wymienionych w tym tekście elementów jest na tyle istotnych dla bezpieczeństwa naszych nowych czterech ścian, że nie warto oszczędzać na nich nawet złotówki.

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.