Dom w Przebieczanach. Atrakcyjna lokalizacja i niskie ceny

Przebieczany to jedna z najbardziej przyszłościowych lokalizacji otaczających Kraków. Spokojna i mało zabudowana przestrzeń, dostęp do natury, ale jednocześnie cywilizacji – szybkich dróg do większych miast i wielu punktów usługowych – sprawiają, że coraz więcej osób chce osiedlić się w Przebieczanach i kupić tu wymarzony dom.

Lokalizacja Przebieczan

Przebieczany są niewielką wsią leżącą w gminie Biskupice. Administracyjnie przynależą do powiatu wielickiego. Z Przebieczan najbliżej jest do Wieliczki, Niepołomic i południowej części Krakowa. Atrakcyjne położenie pomiędzy tymi miastami sprawia, że Przebieczany są świetnym punktem wyjazdowym do każdego z nich. Najbliższymi sąsiadami Przebieczan są miejscowości Zabawa, Sułków i Tomaszkowice.

Zabudowa w Przebieczanach

Ogromnym plusem Przebieczan jest to, że nie są jeszcze gęsto zabudowane. Dla mieszkańców oznacza to spokój, ciszę i rozsądną odległość do sąsiadów. Wybierając zlokalizowany tam dom możemy liczyć na sporo wolnej przestrzeni. Dzięki temu nieruchomości w Przebieczanach mają dostęp do obszernych i pięknych terenów zielonych. Przebieczany pomimo swojej atrakcyjnej lokalizacji wciąż utrzymują jedne z najbardziej korzystnych cen w okolicy.

dom w Przebieczanach

Dom w Przebieczanach

Poszukujący domu na sprzedaż w Przebieczanach mogą wybierać spośród wielu interesujących ofert. Znajdziemy tu zarówno nowoczesne domy bliźniaki, jak i większe, wolnostojące inwestycje. Wśród ogłoszeń o sprzedaży przewijają się domy z różnej wielkości ogrodami i udogodnieniami. W Przebieczanach znajdziemy też atrakcyjne działki uzbrojone i nieuzbrojone, na których postawić można dom czy siedzibę firmy. To miejsce atrakcyjną lokalizacją i niskimi cenami wręcz zachęca do inwestowania.

Dom w Przebieczanach a dojazd

Jednym z największych atutów mieszkania w Przebieczanach jest wygodny i szybki dojazd do wszystkich strategicznych miast okolicy. Najbliżej jest do drogi krajowej 94, nieopodal znajduje się też autostrada A4. Przebieczany są też przyjazne tym, którzy nie przemieszczają się autem. Kursują tam busy oraz autobus linii 274 Miejskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego w Krakowie.

dom w Przebieczanach

Punkty usługowe w Przebieczanach

Decydując się na zakup domu w Przebieczanach nie musimy rezygnować z wygody codziennych, szybkich zakupów. W miejscowości znajduje się kilka sklepów wielobranżowych i market znanej sieci. W odległości kilku minut drogi autem od Przebieczan położona jest Wieliczka, w której wyposażyć możemy się dosłownie we wszystko. Mieszkańcy Przebieczan mogą wybrać się do zlokalizowanego kilka kilometrów dalej wielkopowierzchniowego marketu budowlanego, a już niedługo także do powstającej obok niego Galerii Wieliczka. W okolicy można też dobrze zjeść. W pobliżu Przebieczan działa kilka restauracji, serwujących kuchnię polską i światową.

Edukacja w Przebieczanach

Kupno domu w Przebieczanach to dobry pomysł dla powiększającej się rodziny. Świeżo upieczeni rodzice nie muszą martwić się tam edukacją pociech. W okolicy Przebieczan znajdują się żłobek, przedszkola prywatne i samorządowe oraz szkoła podstawowa im. Tadeusza Kościuszki. Dzieci i młodzież po szkole mogą angażować się w zajęcia sportowe organizowane przez LKS Zorza Przebieczany. Starsze pociechy mogą wybierać spośród szkół średnich w Wieliczce, Niepołomicach i Krakowie.

dom w Przebieczanach

Ekologiczne rozwiązania w Przebieczanach

Przebieczany są nowoczesną i szybko rozwijającą się wsią, która dba o ekologię. Jako część gminy Biskupice biorą udział w projekcie EKO TEAM, który wspiera wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii oraz walczy o czystsze powietrze. Projekt, który realizowany będzie do końca marca 2023 roku, pozwala uzyskać dotację na panele fotowoltaiczne i wymianę nieefektywnego źródła ciepła. By skonsultować projekt modernizacji swojego domu, należy zgłosić się do specjalnych ekokonsultantów gminy (kontakt znaleźć można na stronie gminy).

Dom na sprzedaż w Przebieczanach – dla kogo?

Kupno domu w Przebieczanach to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają spokojnego i zielonego miejsca położonego w rozsądnej odległości do większych miast. Z Przebieczan z łatwością dojedziemy do Wieliczki, Niepołomic i Krakowa, położony tam dom jest więc odpowiednią opcją dla osób pracujących w tych miastach. To także dobra i przyszłościowa lokalizacja dla rodzin z dziećmi, które chcą wychowywać pociechy bliżej natury. Na razie ceny w okolicy są wyjątkowo korzystne, jednak ze względu na liczne atuty okolicy w przyszłości z pewnością będą wzrastać.