Czy jesień to dobry czas na sprzedaż i wynajem mieszkania?

kupno mieszkania jesienią

Kupno mieszkania jesienią – czy to dobry pomysł? To pytanie zada sobie w najbliższych tygodniach wiele osób. Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą lub wynajmem nieruchomości, wykorzystaj nadchodzącą jesień i związany z nią wzrost zainteresowania kupnem i wynajmem mieszkań.

Jesień na rynku nieruchomości: napływ studentów

Koniec sierpnia i początek września to jeden z najgorętszych momentów w nieruchomościach. Która grupa społeczna odpowiedzialna jest za ten jesienny boom? Z pewnością są nią studenci. Jak co sezon, nowy rok akademicki ściąga do miast uczniów i świeżo upieczonych absolwentów uczelni, którzy po wakacjach będą starać się o pierwszą pracę w dużym ośrodku miejskim. Większość z nich szukać będzie pokoju lub niewielkiej kawalerki na wynajem. Znajdą się też tacy, którzy mieszkanie na czas studiów będą chcieli kupić na własność. Jesienią wiele osób zdecyduje się też na kupno mieszkania inwestycyjnego pod wynajem – właśnie dla studentów. Warto skorzystać z ruchu na rynku nieruchomości i przygotować ofertę wynajmu lub sprzedaży tak, aby zainteresowała studentów.

Studenci zazwyczaj szukają dobrze zlokalizowanych mieszkań z wygodnym dostępem do komunikacji miejskiej. W ogłoszeniu zareklamuj więc połączenia ze strategicznymi punktami miasta, które znajdują się w pobliżu Twojej nieruchomości. Skup się także na innych atutach lokalu, które mogą być interesujące dla uczących się. Przykładowo, zaletami mieszkania dla młodej osoby są miejsce do nauki z dostępem do dziennego światła i lokalizacja blisko punktów usługowych.

kupno mieszkania jesienią

Byleby zdążyć przed świętami

Kupno własnej nieruchomości i wprowadzenie się do niej nie należy do najszybszych procesów. Choć z pomocą doświadczonego agenta nieruchomości formalności i aspekty prawne związane z zakupem mieszkania zajmują niewiele czasu, to nie jest to przecież koniec. Pozostaje jeszcze czas na remont kupionej nieruchomości i dostosowanie jej do gustu kupujących, oraz zabiegany moment przeprowadzki.

Kupno nieruchomości jesienią daje wizję tego, że z całym procesem można zamknąć się jeszcze w starym roku. Oznacza to, że nadchodzące święta spędzić można będzie we własnych czterech kątach, tak jak i hucznie witać Nowy Rok. Jesień jest dogodną porą na zakup i wynajem nieruchomości dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić miejsce zamieszkania jeszcze w tym roku.

Jesienny krajobraz za oknem jest sprzymierzeńcem

Dla kupujących i wynajmujących mieszkanie istotny jest nie tylko jego wystrój, ale także widok rozciągający się za oknem. Jesienią jest on bardziej kuszący niż zwykle. Kolorowe liście drzew i grające między nimi promienie słońca to wyjątkowo przyjemny widok, który łatwo zapamiętać, i co ważniejsze, zapragnąć patrzyć na niego częściej.

Już za kilka miesięcy zamiast kolorowych liści za oknem zobaczyć będzie można tylko nagie konary drzew. Taki widok, choćby w inne pory roku był wspaniały, nie przyciąga potencjalnych kupujących. Wykorzystaj więc moment korzystnej jesiennej aury i wystaw swoje ogłoszenie o mieszkaniu.

kupno mieszkania jesienią

Nastrojowe oprowadzanie po mieszkaniu? Tylko jesienią

Jesień jest jednym z najbardziej korzystnych momentów na oprowadzanie po mieszkaniu. Kiedy za oknem robi się szaro i nieprzyjemnie, zaproszenie oglądających do ciepłego i nastrojowo urządzonego mieszkania wywiera zdecydowanie większe wrażenie, niż przykładowo latem.

Zadbaj o to, by mieszkanie na czas oględzin sprawiało wrażenie ciepłej i przytulnej oazy. Możesz zaoferować oglądającym kubek ciepłej herbaty, czy rozpalić korzenne świeczki, które rzucą na ściany miękkie cienie i rozprowadzą po wnętrzu przyjemny zapach. Często podczas sprzedaży czy wynajmu mieszkania zapomina się o tym, jak ważne jest wywieranie dobrego wrażenia na oglądających. Stworzenie takiej jesiennej impresji w mieszkaniu na pewno wyróżni Twoją nieruchomość i sprawi, że więcej osób pozytywnie ją zapamięta.

Jesień a  kwestie ogrzewania

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem lub sprzedaż mieszkania już teraz? Ponieważ w nadchodzących, zimowych miesiącach, trudniej jest o przekonanie kupca do działania. Zimą potencjalni lokatorzy zwracają większą uwagę na kwestie izolacji czy ogrzewania mieszkania. W obawie o rosnące koszty często rezygnują z kupna czy wynajmu nieruchomości, przesuwając go na cieplejsze miesiące. Nasze zapewnienia o wygodnym ogrzewaniu, czy nawet przedstawienie rachunków za prąd i gaz może niewiele zdziałać w tym okresie. Wątpliwości dotyczące opłat rozwieje dopiero wiosna, do której zostało jednak sporo czasu. Chcesz tyle czekać?

kupno mieszkania jesienią

Sprzedaż mieszkania jesienią – pomyśl o tym już teraz

Choć letnie dni jeszcze trwają, to o przygotowaniu nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży warto pomyśleć już teraz. Wzmożone zainteresowanie kupnem i wynajmem mieszkania zaobserwować można pomiędzy wrześniem a listopadem, jednak o największym popycie na nieruchomości można mówić tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Wykorzystaj ostatnie dni lata na przygotowanie mieszkania i skonstruowanie dobrej oferty. Możesz zadbać o wyraźne i przestrzenne zdjęcia, czy zainwestować w odświeżenie nieruchomości. Drobny remont czy wkomponowanie w przestrzeń kilku stylowych dodatków z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnych kupujących i wynajmujących.

Sprzedaż i wynajem nieruchomości jesienią – gdzie szukać pomocy?

Jesienią rynek nieruchomości zaleje natłok nowych ofert. W tym gorącym okresie warto podnieść swoje szanse na szybką i wygodną sprzedaż lub wynajem. Należy też odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo i uchronić się przed nieuczciwymi zainteresowanymi. Trudno połączyć to wszystko z codziennym życiem, pracą i obowiązkami. O kwestię sprzedaży lub wynajmu Twojego mieszkania na szczęście mogą zatroszczyć się Bracia Sadurscy Nieruchomości.

Nasi doświadczeni agenci zapewnią Ci profesjonalną sesję zdjęciową i ujęcia zachęcające do odwiedzin lokalu, pomogą także w home stagingu i wypromowaniu oferty na wszystkich czołowych portalach o nieruchomościach. Współpracując z nami możesz korzystnie wynająć lub sprzedać mieszkanie jeszcze tej jesieni.