Często zadawane pytania dotyczące sprzedaży

Często zadawane pytania dotyczące sprzedaży


Odpowiedzi na wszystkie naczęściej zadawane pytania dotyczące sprzedaży nieruchomości.

Aby łatwo i szybko sprzedać swoją nieruchomość pierwszym i koniecznym krokiem będzie zgłoszenie nieruchomości do naszego biura, można to zrobić poprzez kontakt telefoniczny albo bezpośrednio skierować się do naszych placówek. ( listę placówek znajdziecie Państwo w zakładce „ kontakt” na naszej stronie internetowej. )
Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy pośrednictwa z Naszym biurem, na zasadach otwartych jak również opierających się na wyłączności ( forma umowy jest do uzgodnienia ), które umożliwia dalszą współpracę, i przygotowanie profesjonalnej oferty Państwa nieruchomości m.in. : wykonanie zdjęć przez naszych wyspecjalizowanych fotografów, i przygotowanie odpowiedniej treści oferty, która zachęci do zakupu i pomoże sfinalizować sprzedaż.
Wszystkie podstawowe kroki współpracy z Naszym biurem są bezpłatne.

Prezentacja Państwa Nieruchomości jest przeprowadzana przez Naszych Agentów, którzy zajmują się osobiście daną ofertą, i nie ma konieczności uczestniczenia w każdym spotkaniu.
Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za każdą powierzoną nam nieruchomość, i takie prezentacje są przeprowadzane na najwyższym poziomie.

Każdy etap sprzedażowy jest przeprowadzony indywidualnie pod danego klienta, i trudno ocenić ile zajmuje sfinalizowanie danej nieruchomości.
Czas, o którym jest tu mowa zależy głównie od tego czy jest to sprzedaż gotówkowa czy opierająca się na kredycie.

Każdy etap sprzedażowy jest przeprowadzony indywidualnie pod danego klienta, i trudno ocenić ile zajmuje sfinalizowanie danej nieruchomości.
Czas, o którym jest tu mowa zależy głównie od tego czy jest to sprzedaż gotówkowa czy opierająca się na kredycie.

Umowa pośrednictwa podpisywana jest przeważnie na pierwszym spotkaniu z naszym doradcą ds. nieruchomości, jednak to bywają przypadki, że nie każdy na takim pierwszym spotkaniu jest gotowy na współpracę , gdyż potrzebuje więcej czasu na przemyślenie, co doskonale rozumiemy i nigdy nie naciskamy na klienta. Większość przypadków finalnie i tak kończy się na podpisaniu umowy pośrednictwa i rozpoczęciu wspólnej drogi sprzedażowej.

Etap wyprowadzki jest indywidualnie uzgadniany przez obie strony transakcji.
Przeważnie jest to czas trwający do kilku dni opierający się na długości przelania środków finansowych na konto sprzedającego.

 • Stawka podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości wynosi 19 proc. od uzyskanego dochodu. Obowiązuje ona w sytuacji, gdy podatnik dokonał transakcji przed upływem 5 lat od daty jej nabycie. W tym miejscu warto zaznaczyć, że mówiąc o 5 latach, mamy na myśli lata podatkowe, a nie kalendarzowe.
 • Podatek od czynności cywilnoprawnych wystąpi w przypadku, gdy przedmiotem zawartej umowy będą rzeczy lub prawa majątkowe znajdujące się na terytorium Polski, lub znajdujące się za granicą, pod warunkiem, że ich nabywca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę w Polsce, oraz umowa zawarta została również w Polsce.

 • W przypadku zakupu mieszkania na rynku wtórnym nabywca zobowiązany jest zarówno do uiszczenia podatku PCC, jak i też złożenia stosownej deklaracji podatkowej do swojego urzędu skarbowego. Z kolei w przypadku zakupu mieszkania na rynku pierwotnym podatek VAT jest wliczony w cenę nieruchomości – płaci go więc kupujący przy okazji zapłaty należności za lokal na podstawie otrzymanej faktury, na której kwota brutto jest ceną do zapłaty i obejmuje podatek VAT.

  Podpisując umowę pośrednictwa z Naszym Biurem Nieruchomości klient zobowiązany jest również do uiszczenia prowizji w etapie finalizacji transakcji.
  Procent pobieranej prowizji jest indywidualnie uzgadniany na spotkaniu z agentem, na którym umowa zostaje zawarta.

  Prowizja współpracy z Naszą Agencją Nieruchomości Bracia Sadurscy wynosi 3,69 % brutto, i jest pobierana od ceny końcowej nieruchomości, lecz naszym celem jest zadowolenie naszych klientów za czym idzie możliwość negocjacji prowizji tak aby każda ze stron czuła się dobrze we wspólnej współpracy na każdym etapie.

  Współpraca z Agencją Bracia Sadurscy na pewno ułatwi realizację planów sprzedażowych.
  Każdy etap jest przeprowadzany przez naszych wykwalifikowanych pracowników i prowadzi do sukcesywnych efektów.
  Osoby zastanawiające się nad współpracą z Naszą Agencją Nieruchomości zapraszamy do kontaktu bądź bezpośrednio do odwiedzenia naszych placówek widniejących w zakładce "kontakt".

  Podpisanie umowy pośrednictwa jako pierwszy etap do współpracy z Naszą Agencją Nieruchomości jest całkowicie bezpłatna i nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami.

  Umowa na wyłączność to taka umowa, która gwarantuje prawo do pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości tylko temu pośrednikowi, z którym ją zawarto. Gwarantuje większe korzyści w zaangażowaniu agenta nieruchomości co przekłada się w szybszą sprzedaż i finalizację transakcji.

  Nieruchomość najlepiej przygotować pozbywając się szeregu prywatnych rzeczy z punktu widzenia osoby wchodzącej na nieruchomość i posprzątaniu wnętrza w sposób w jak najbardziej dla nas możliwy.
  Zdjęcia to bardzo ważny punkt do przygotowania profesjonalnej oferty , i jest kluczem do sukcesu w znalezieniu potencjalnego klienta.
  Więcej informacji znajdziecie Państwo klikając w link : https://sadurscy.pl/strona/instrukcja-przygotowania-nieruchomosci-do-serwisu-fotograficznego

  Home staging polega na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości pod sprzedaż albo wynajem.
  Celem home stagingu jest zwiększenie atrakcyjności domu lub mieszkania w oczach klientów, a w konsekwencji przyspieszenie procesu sprzedaży i zawarcie korzystnej transakcji.
  Wszystkie etapy przeprowadzonej usługi są dopasowane indywidualnie pod daną nieruchomość i trudno ocenić kosztorys. Nasza Agencja Bracia Sadurscy przy umowie na wyłączność pokrywa koszt konsultacji takiej usługi, dzięki czemu osoba sprzedająca swoją nieruchomość ma możliwość zapoznania się i ustalenia kosztów z tym związanych.

  Każda nieruchomość, która trafia do naszej bazy ofert jest promowana na najwyższym poziomie, nie ważne czy jest to oferta na umowie otwartej czy na umowie na wyłączność.
  Oferujemy promocję na najbardziej prestiżowych portalach internetowych zajmujących się wyszukiwaniem nieruchomości m.in : otodom, nieruchomości-online, morizon i wiele innych, dodatkowo uczestniczymy w sezonowych targach nieruchomości, gdzie prezentujemy nasze oferty.
  Skupiamy dużą uwagę na dostępne dla wszystkich social media m.in : facebook, instagram, youtube. Wspomagamy również promocję poprzez banery, które są widocznie w każdej dzielnicy Krakowa.
  Masz pytania? Porozmawiaj

  Anna Antczak

  E: [email protected] T: +48 518-967-863 A: Sekretariat, licencja nr 22616

  Zobacz także:

  szukasz nieruchomości?
  zadzwoń do nas, a my
  ci w tym pomożemy!

  jesteś zainteresowany współpracą?

  zadzwoń do nas
  +48 12 311-01-88

  napisz do nas
  wyślij wiadomość

  ×