Instrukcja Przygotowania Nieruchomości do Serwisu Fotograficznego

 

Definicje:

Serwis fotograficzny – stanowi bezpłatna wizyta fotografa, w czasie której zostaną zrobione zdjęcia całej nieruchomości, film wideo, rzut nieruchomości oraz wirtualny spacer (wszystkie pomieszczenia i widok z zewnątrz nieruchomości).

Zdjęcia nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży lub wynajmu są jednym z ważniejszych aspektów branych pod uwagę przez potencjalnych nabywców oglądających ogłoszenia. Efekt zdjęć wykonanych w dobrze przygotowanym mieszkaniu/domu jest nieporównywalny do tych samych zdjęć w źle nieprzygotowanej nieruchomości. Skutkiem tego może być wolniejsze tempo sprzedaży/wynajmu spowodowane mniejszym zainteresowaniem ofertą, co może wpływać na niższą możliwą cenę do osiągnięcia przy sprzedaży/wynajmie nieruchomości.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty? Zobacz na realnym przykładzie.

Przeciągnij czerwoną kulkę i sprawdź porównanie zdjęć amatorskich z profesjonalnym fotografem Braci Sadurskich:

Przykład 1 - Łazienka. Po lewej - amatorskie zdjęcie. Po prawej - zdjęcie fotografa Braci Sadurskich.

 

 

 

 

Przykład 2 - Kuchnia. Po lewej - amatorskie zdjęcie. Po prawej - zdjęcie fotografa Braci Sadurskich.

 

W celu przeprowadzenia profesjonalnej i szybkiej obsługi przez naszych fotografów oraz w trosce o Państwa czas, sporządziliśmy krótką instrukcję, przedstawiającą najważniejsze aspekty przygotowania nieruchomości przed wizytą fotografa.

 

Wizyta fotografa to około 45 minut pracy w zależności od wielkości i rozkładu nieruchomości. Na spotkaniu fotograf będzie wykonywał profesjonalne zdjęcia mieszkania/domu, poglądowy i zwymiarowany rzut, film z przejścia po mieszkaniu/domu oraz wirtualny spacer - tzn. zdjęcia 360 stopni wszystkich pomieszczeń. Wszystko to będzie później opublikowane w formie oferty nieruchomości na stronach Internetowych naszej Agencji oraz kilkudziesięciu portalach branżowych i społecznościowych takich jak m.in. Youtube.

Aby zdjęcia Państwa nieruchomości dobrze się prezentowały i przyciągały oko klienta, prosimy pochować szereg różnych drobiazgów, które rozpraszają i tworzą złe kompozycje, a których normalnie nigdy byście Państwo nie zostawili w nieruchomość np. do wynajęcia.

PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI, DO SERWISU FOTOGRAFICZNEGO NIE OZNACZA W ŻADNYM WYPADKU GENERALNEGO SPRZĄTANIA Z MYCIEM OKIEN ITP.

Dla osiągnięcia dobrego efektu prosimy o przygotowanie nieruchomości w taki sposób, jak Państwo przygotowują mieszkanie na wizytę gości, gdy macie na to tylko 30 min.

Proszę wziąć pod uwagę, że potencjalnego Klienta, oglądającego ofertę zniechęcać będą nieruchomości przepełnione szeregiem prywatnych rzeczy. Klienci wolą oglądać nieruchomości bezosobowe i odnaleźć w nich swój charakter. Dlatego minimalizacja liczby jakichkolwiek drobiazgów w takiej nieruchomości to klucz do jej szybkiej i korzystnej sprzedaży. Z naszego doświadczenia wynika, iż nie usunięcie powyższych rzeczy może skutkować gorszym efektem końcowym pracy fotografa.

Prosimy przed wizytą fotografa:

 1. Schować lub zebrać wszystkie prywatne, łatwe do przeniesienia rzeczy do kartonów lub pojemników

  • W łazience należy zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki, szczoteczki do zębów, żele pod prysznic, szampony, środki czystości, ręczniki, szlafroki, ubrania do prania (bardzo psują efekt zdjęć);
  • W kuchni zdecydowanie należy schować wszystkie naczynia, garnki, środki czystości, ścierki, rękawice kuchenne, włożyć brudne garnki do zmywarki lub je schować, chleb należy włożyć do chlebaka lub do szafki;
  • W przedpokoju zwrócić uwagę na schowanie lub spakowanie butów, w łatwy do przeniesienia sposób, schować parasole, kurtki i inne rzeczy z wieszaków. Jeśli nie ma miejsca do ich schowania - prosimy o ich spakowanie w taki sposób żeby było można je łatwo przenieść w trakcie wizyty fotografa
  • Pokoje/sypialnie – jeśli znajdują się w nich łóżka, wersalki, fotele proszę zadbać o ich złożenie lub estetyczne pościelenie oraz ułożenie poduszek. Ponadto prosimy o zwrócenie uwagi na schowanie suszących się na suszarce ubrań oraz schowanie samej suszarki. Należy również schować takie rzeczy, jak gazety, piloty do TV, poustawiać równo krzesła i fotele.

   

 2. W trosce o swoje bezpieczeństwo, jak i najbliższych prosimy zdjąć lub schować osobiste zdjęcia oraz portrety. W ten sam sposób należy postąpić z dyplomami lub innymi dokumentami, które zawierają dane osobowe (świadectwa itp.). Prosimy pamiętać o zabezpieczeniu i schowaniu prywatnych dokumentów i numerów telefonów, które mogą zostać przez przypadek sfotografowane/sfilmowane i opublikowane. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone publikacją materiałów zawierających Państwa dane osobowe sfotografowane lub sfilmowane podczas wykonywanego przez nas serwisu fotograficznego.

 3. Prosimy ponadto o zwrócenie uwagi na ogólny porządek panującyw mieszkaniu/domu.

 4. Mycie okien jest to absolutnie niepotrzebne. Za to warto zwrócić uwagę, aby w lustrze można było się przejrzeć bez problemu.

 5. W miarę możliwości należy się postarać o jak najmniejszą ilość osób w mieszkaniu podczas wizyty fotografa. Fotograf będzie poruszał się po całym mieszkaniu, zwłaszcza w czasie wirtualnej wizyty i w trakcie nagrywania filmiku.

 6. Należy schować wszystkie dziecięce zabawki. Jeśli nie macie Państwo na tyle miejsca, prosimy o spakowane zabawek w łatwy do przeniesienia sposób.

 7. Na czas trwania serwisu należy usunąć wszystkie inne zbędne rzeczy znajdujące się w mieszkaniu lub domu (np. nieużywane dywany).

 8. Zabezpiecz swoich czworonożnych przyjaciół lub inne zwierzaki znajdujące się w mieszkaniu/domu. W trakcie wizyty Fotograf może Cię poprosić o przesunięcie np. legowiska psa.

 9. Jeśli chcesz, żeby Twoja nieruchomość wyróżniała się na tle innych i zwracała uwagę kupujących/wynajmujących pomyśl o zakupie świeżych kwiatów, świec. W trakcie wizyty fotograf wykorzysta je w celu stworzenia odpowiedniej atmosfery widocznej później na zdjęciach.

Wersję PDF tego dokumentu można pobrać tutaj.

Masz pytania? Porozmawiaj

Karina Fundament

E: [email protected] T: +48 511-272-018 A: Sekretariat

Zobacz także:

szukasz nieruchomości?
zadzwoń do nas, a my
ci w tym pomożemy!

jesteś zainteresowany współpracą?

zadzwoń do nas
+48 12 311-01-88

napisz do nas
wyślij wiadomość

×