Bezpieczne transakcje

Jak działamy w czasie epidemii ?

Na bieżąco monitorujemy sytuację w kraju i podejmujemy odpowiednie decyzje oraz środki zaradcze adekwatne do sytuacji.

Na chwilę obecną wszystkie nasze oddziały są czynne, jednakże ograniczamy spotkania w biurze do minimum. W związku z powyższym zachęcamy Państwa do korzystania z nowoczesnych rozwiązań, jakie oferujemy.

I. NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA

W ramach akcji zostań w domu, stosujemy nowoczesne rozwiązania.

w wielu naszych ofertach posiadamy wirtualne spacery oraz filmy z nieruchomości. W obecnych warunkach pozwala to na oglądnięcie nieruchomości bez wychodzenia z własnego domu/mieszkania.

Ponadto dla osób, które chciałyby zobaczyć nieruchomość bardziej „na żywo” – nasz agent pojedzie na nieruchomość  i połączy się z Państwem za pomocą komunikatorów (Skype, WhatsApp, Viber, Signal) i spacerując po mieszkaniu/dom przeprowadzi „transmisję live”.

Od dawna stosujemy metody podpisywania umów on-line (umowa pośrednictwa/umowa najmu/umowa rezerwacyjna) bez konieczności stawiennictwa stron w biurze.

II. BEZPIECZEŃSTWO

Nasi agenci są specjalnie przeszkoleni oraz przygotowani na prezentację. W dalszym ciągu odbywają się spotkania, choć jest ich zdecydowanie mniej.

Dbając o jakość świadczonych usług oraz zdrowie naszych klientów, w tej trudnej sytuacji, zachowujemy wszelkie środki ostrożności podczas spotkań oraz prezentacji nieruchomości – zachowanie dystansu, jednorazowe rękawiczki i długopisy, ochraniacze na obuwie.

III. WSPÓŁPRACA Z NOTARIUSZAMI

Cały czas działamy. Jesteśmy w stałym kontakcie z kancelariami notarialnymi. Podpisujemy nowe umowy przedwstępne, jednakże wszystko działa w ograniczonej skali.

W ostatnich dniach pojawiło się wiele wątpliwości co do funkcjonowania kancelarii notarialnych. Dnia 24 marca 2020 roku Krajowa Rada Notarialna przedstawiła stanowisko dotyczące zakazu organizowania zgromadzeń powyżej 2 osób.

Zgodnie z treścią stanowiska KRN, rozporządzenie określa wyjątki od zakazu zgromadzeń, stanowiąc, że nie stosuje się ich „do spotkań i zebrań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej”, a zatem zakazy te nie dotyczą czynności notarialnych.

Kancelarie notarialne, z którymi współpracujemy, są czynne i nie ma kłopotów z ustaleniem terminu aktu notarialnego (umowa przedwstępna/umowa sprzedaży/rygor do umowy najmu okazjonalnego).


LISTA CZYNNYCH KANCELARII NOTARIALNYCH -> https://bit.ly/2vPeVXI

IV. POZYSKIWANIE DOKUMENTÓW DO UMÓW

W 95% przypadków potrafimy sami zgromadzić komplet dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia transakcji. Na bieżąco utrzymujemy kontakt z Urzędami w sprawie odbioru dokumentów do zawarcia umowy sprzedaży.

Większość urzędów przyjmuje wnioski przez ePUAP, a wydane zaświadczenia wysyłane są pocztą. Przy Urzędach znajdują się również specjalne skrzynki, w których można zostawić wniosek. W każdej z takich sytuacji służymy klientom pomocą – odbieramy od klienta podpisany wniosek i zawozimy do Urzędu Miasta/Gminy.

Mamy sprawdzone, że zaświadczenie z Urzędu Skarbowego dotyczące podatku od spadku i darowizn może zostać wysłane skanem przez pracownika US bezpośrednio na adres kancelarii notarialnej, a sam oryginał jest wysyłany pocztą i może zostać przez sprzedającego dostarczony do kancelarii w późniejszym terminie.

V. WSPÓŁPRACA Z BANKAMI

Jesteśmy w stałym kontakcie z pośrednikami finansowymi. Mamy informację od nich, że również monitorują rozwój sytuacji odnośnie kredytów hipotecznych. Na bieżąco jesteśmy przez nich informowani.

W związku z brakiem personelu w placówkach, zarówno procedura kredytowa jak i uruchamianie kredytów może się przeciągnąć w czasie, ale wnioski są przyjmowane i procedowane.

VI. KSIĘGI WIECZYSTE

Z powodu zamknięcia Wydziału Ksiąg Wieczystych nie ma możliwości sprawdzenia akt księgi wieczystej. Nie przeszkadza nam to w zawieraniu umów sprzedaży, ponieważ księgi wieczyste są dostępne online i sprawdzane na bieżąco.

Kłopot pojawia się jedynie w przypadku pojawienia się wzmianek w którymkolwiek z działów księgi, których nie jesteśmy w stanie zweryfikować w inny sposób niż tylko wizytą w Sądzie. Ale czasami wniosek składa sam właściciel i posiada jego kserokopię wraz z potwierdzeniem złożenia i nadanym numerem DZKW.

VII. CO DALEJ Z RYNKIEM NIERUCHOMOŚCI

Na rynku nieruchomości czeka nas jeszcze sporo niepewności i zamieszania, związanego z kwarantannami, zamkniętymi instytucjami i innymi ograniczeniami. Niemniej jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że obecna sytuacja ustabilizuje ceny nieruchomości, a w dłuższej perspektywie  powrócimy do normalności.

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr. tel. +48 12 311-01-88.