fbpx
Wczytywanie
Feng shui, podstawowe zasady

Feng shui: podstawowe zasady

Niemal każdy z nas o niej słyszał, ale być może nie każdy jest przekonany co do jej realnego działania i skuteczności. Feng shui – bo o niej mowa – to ideologia, która ma uczyć nas jak podzielić naszą nieruchomość na poszczególne części, aby ich układ pozytywnie oddziaływał na konkretne aspekty naszego życia. W niniejszym tekście wspólnie sprawdzimy podstawowe zasady Feng shui i odpowiemy na pytanie, do czego nauka ta może nam się przydać.

Feng shui: kilka podstawowych reguł

Feng shui jest nauką polegającą na umiejętności patrzenia na otaczające nas środowisko, wyciągania wniosków i zrozumienia, jak może ono na nas oddziaływać. Jest to nauka znana od tysięcy lat, której fundamentalną zasadą jest logika. Z kolei podstawą całej ideologii jest energia i wpływanie na jej przepływ, natomiast wszystkie działania w aranżacji przestrzeni mają zmierzać do zachowania równowagi. Osoby mocno wierzące w ideologię Feng shui twierdzą, że opierając się na jej zasadach zapewnimy sobie nie tylko zdrowie i szczęście, ale i ogólne powodzenie w życiu.

Do podstawowych zasad, na których opiera się Feng shui można zaliczyć:

  • Jin i Jang – przeciwstawne i wzajemnie uzupełniające się energie;
  • Pięć Żywiołów – czyli ogień, ziemia, metal, woda i drzewo stanowiące materialną podstawę przyrody;
  • Osiem Trygamów – koncepcja, zgodnie z którą siły natury można sprowadzić do ośmiu podstawowych trygamów (forma ośmiokąta);
  • Energia Chi – energia życiowa, którą najpełniej obrazują procesy i zjawiska natury;
  • Ruch, czyli przepływ energii, która zgodnie z ideą Feng shui krąży we wszechświecie nieustannie.

Koncepcje do zastosowania od zaraz

Dom to bez wątpienia miejsce, w którym większość z nas spędza większą część naszego życia. Dlatego zgodnie z zasadami ideologii Feng shui, warto urządzić go w ten sposób, aby poszczególne elementy były ze sobą zgodne, a całokształt aranżacji sprzyjał jego mieszkańcom i korzystnie pracował na ich korzyść. To na podstawie pięciu powyższych bazowych zasad Feng shui stworzone te do zastosowania w naszych czterech ścianach. Oto one:

# Porządek – Nie jest tajemnicą, że zdecydowanie czujemy się we wnętrzu, które jest czyste, a każdy przedmiot ma swoje miejsce. Dlatego właśnie jedną z najważniejszych rzeczy w domu jest, to, aby utrzymywać w nim ład i porządek. Uporządkowanie przestrzeni to symboliczne uporządkowanie tego, co mamy w głowie!

# Dużo słońca – Im więcej odbieramy promieni słonecznych, tym lepiej funkcjonujemy i tym lepsze mamy samopoczucie. Dlatego w pomieszczeniach w naszym domu, w których spędzamy dużo czasu w ciągu dnia, naturalnego oświetlenia powinno być jak najwięcej.

# Minimalizm – Mniej znaczy więcej! W pierwszej kolejności należy pozbyć się wszystkich zepsutych przedmiotów, zaschniętych kwiatów czy niechcianych prezentów. Według Feng shui oczyszczenie przestrzeni z tego rodzaju elementów i dbanie o to, by znów nie kumulować ich w swoim domu, może zdziałać cuda.

# Więcej natury w domu – Nie bez przyczyny najlepiej odpoczywa się podczas wakacji na łonie natury. Powinniśmy zadbać o to, aby również w domu było jej dużo więcej, gdyż to właśnie w jej otoczeniu czujemy się najbardziej swobodnie. Więcej roślin czy drewnianych elementów to pierwszy krok ku temu, aby do naszych domów wpuścić trochę natury.

# Przestrzeń – Więcej przestrzeni w domu, to zgodnie z Feng shui lepszy przepływ energii i mniej ograniczeń dla jego mieszkańca. Przestrzeń ma sprawiać, że czujemy się wolni i o wiele bardziej swobodni.

Feng shui a sprzedaż nieruchomości

Czy Feng shui przydaje się tylko w domach, w których mieszkamy? Wiele osób potwierdza, że porady specjalisty mogą okazać się bardzo pomocne w procesie sprzedaży nieruchomości. Zwłaszcza wtedy, gdy wszystkie sposoby zwiększające szanse na sprzedaż nie przynoszą pożądanych skutków, a mieszkanie mimo wielu prezentacji i potencjalnych klientów nadal nie znajduje dla siebie nowego właściciela. Konsultacje mogą pomóc zrozumieć niezauważalne na co dzień elementy, które mogą wpływać na odbiór danej nieruchomości przez inne osoby z zewnątrz.

Dzisiejszy tekst przedstawił tylko kilka przykładów działań zgodnie z zasadami Feng shui, które można zastosować we własnym domu. Tylko zmieniając nasze otoczenie będziemy mogli przekonać się, czy rzeczywiście odczujemy różnicę na lepsze. Zachęcamy do sprawdzenia tej jednej z najbardziej popularnych na świecie ideologii. Być może przyda się w naszych aktualnych mieszkaniach lub tych, na które właśnie szukamy nowych właścicieli.

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.