fbpx
Wczytywanie
Jak szybko i skutecznie posprzątać mieszkanie

Jak szybko i skutecznie posprzątać mieszkanie?

Dla niektórych z nas sprzątanie to niemal żaden wysiłek, a wręcz relaks, który pozwala zaprowadzić w domu odpowiedni ład i porządek. Nie wszyscy jednak lubimy biegać po domu ze ściereczką czy odkurzaczem. Są osoby, które na samą myśl o sprzątaniu marzą, by ktoś inny zrobił to za nich. Domowe porządki wcale nie muszą być takie straszne.

Skuteczne strategie ułatwiające sprzątanie.

Przygotowaliśmy kilka przydatnych sposobów, dzięki którym sprzątanie może przestać być takie złe. Dzięki nim opanujesz domowy chaos szybciej i o wiele łatwiej.

# Systematyczność to podstawa.

Sobotni poranek to zwykle pora, którą przeznaczasz na sprzątanie? Już wstając w wolny weekend z niechęcią przypominasz sobie, że czeka Cię odkurzanie, pranie i prasowanie? Zamiast odkładać wszystko na jeden dzień, spróbuj podzielić całą pracę na mniejsze zadania i realizować je już w ciągu tygodnia. Wystarczy maksymalnie 30 minut, aby na przykład odkurzyć, zetrzeć kurze czy posprzątać w sypialni. Takie drobne zabiegi sprawią, że na ten jeden dzień poświęcony na sprzątanie do tej pory, skumuluje się o wiele mniej prac do wykonania.

# Przyjemne z pożytecznym .

Od kilku dni czeka góra prasowania, a Ty nadal nie możesz się przemóc, aby się jej pozbyć i poukładać ubrania w szafie? Czemu by nie zająć się tym podczas oglądania filmu czy serialu? Doskonale wiadomo, że po męczącym dniu czasami porządki to ostatnia rzecz, jaka przychodzi Ci do głowy. Jednak jeśli zajmiesz się tym teraz, pomyśl o dodatkowej ilości czasu w tę wolną sobotę, której połowa zwykle mijała na wykonywaniu domowych obowiązków. To samo ma się do słuchania ulubionej muzyki. Czy to podczas gotowania, czy sprzątania, mając w tle znajome brzmienia, prace mijają zdecydowanie szybciej.

# Im mniej rzeczy tym mniej sprzątania.

Styl minimalistyczny we wnętrzach to nie tylko wybór modny, ale i wygodny dla wszystkich znudzonych pochłaniającym masę czasu sprzątaniem. Im mniej w domu rzeczy, tym łatwiej będzie zachować w nim porządek, to proste! Jeśli nie lubisz czyścić małych gadżetów, czyli wszelkich pamiątkowych bibelotów i ozdób, ogranicz je do niezbędnego minimum. Tak naprawdę w każdym pomieszczeniu w domu można zadbać o to, aby wszystkie przedmioty miały swoje miejsce, którym niekoniecznie musi być półka, regał czy blat już i tak zbierające mnóstwo kurzu.

# Gadżety stworzone do porządków.

Tak jak warto ograniczyć w naszym mieszkaniu zbędne figurki i ozdobne bibeloty, tak warto jednocześnie przestawić się na zupełnie inny rodzaj domowych gadżetów. Mowa o pojemnikach, organizerach, koszach czy pokrowcach, które skutecznie mogą ułatwić nam zarówno samo sprzątanie, jak i dbanie o porządek na dłuższą metę. Oferta tego rodzaju wyposażenia do domu jest wyjątkowo bogata. Ciekawych gadżetów nie brakuje również w sklepach internetowych. Nowoczesne rozwiązania pomogą utrzymać porządek zaczynając od kuchni, sypialni, garderoby i na łazience kończąc. Dzięki nim wszystkie akcesoria, produkty spożywcze, małe elementy garderoby czy pamiątki będą miały swoje konkretne miejsce. Pomyśl tylko, jak mogą nam one pomóc w uniknięciu zbędnego bałaganu!

# Pomocny sprzęt wyręczy z wielu prac.

Rynek urządzeń domowych zaskakuje z dnia na dzień. Tak naprawdę już istnieje wiele sprytnych robotów AGD, które wiele obowiązków wykonają za nas. Docenią to zwłaszcza wszyscy ci, dla których sprzątanie jest po prostu nudne i monotonne. I tak domowe wyposażenie można uzupełnić o wiele urządzeń już nam znanych i ciągle udoskonalanych w sposób, aby jak najbardziej ułatwiały nam życie. Należą do nich wszelkie roboty sprzątające, zmywarki czy pralko-suszarki. Jedyny minus takich udogodnień to nierzadko wygórowana cena. Poza tym nie ma co wyręczać się sprzętem, który będzie duży i nieporęczny. Zamiast nich wybierz te, których naprawdę potrzebujesz.

# Sprytne produkty na wyciągnięcie ręki.

Korzystaj ze specjalnych sprytnych produktów, które znacznie ułatwiają czyszczenie konkretnych powierzchni i miejsc. Sprzątanie staje się proste, gdy wiadomo czego używać do danych czynności. Pomogą w tym m.in. nasączane chusteczki, specjalne ściereczki np. z mikrofibry czy niewielkie profilowane szczotki.

# Domowe sposoby warto docenienia .

W Internecie pełno jest portali czy blogów poświęconych dbaniu o dom, w tym oczywiście sprzątaniu. Spora część z nich podkreśla, że stare domowe sposoby na czyszczenie są o niebo lepsze niż dostępne na rynku środki chemiczne. Jeśli zatem źle kojarzy Ci się zapach detergentów, którymi czyścisz kuchnię czy łazienkę, wypróbuj czyszczenie sodą oczyszczoną czy wodą z cytryny. Okazuje się, że są równie skuteczne i mniej szkodliwe dla zdrowia domowników.

Zapomnij, że sprzątanie to obowiązek.

Mimo iż domowe porządki zwykle kojarzą się z nieprzyjemnym obowiązkiem, to po chwili zastanowienia można dojść do wniosku, że przynosi ono przecież wiele korzyści. W posprzątanym domu odpoczywa się lub pracuje o wiele przyjemniej. Jeśli we wnętrzach unosi się świeży zapach, a powierzchnie lśnią czystością, to czuje się prawdziwą satysfakcję ze sprzątania, prawda? To właśnie powinno być motywem przewodnim i motorem zapalnym dla wszystkich tych, których trudno przekonać do wzięcia do ręki odkurzacza czy umycia naczyń. Samo się przecież nie posprząta, prawda? 🙂 Poza tym istnieje wiele sposobów, dzięki którym wiele zabrudzeń usuniemy w mgnieniu oka, o tym jednak w innym naszym artykule. 

Zostaw komentarz

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel
Nasza strona używa ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na ich przechowywanie u Ciebie.