InwestycjeNieruchomości

Rynek biurowy w Krakowie – perspektywy

Rynek biurowy w Krakowie - perspektywy

Nie tylko w Krakowie, ale i na terenie całej Polski rynek nieruchomości komercyjnych ma się doskonale. Można zaobserwować wzrost popytu zarówno wśród inwestorów krajowych jak i zagranicznych. Nie ulega wątpliwości, że Kraków to wiodący ośrodek dla sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Będąc jednocześnie największym regionalnym ośrodkiem biznesowym, nasze miasto odgrywa niezwykle istotną rolę w sektorze biurowym na tle całego kraju.

 

 

Nowa podaż na terenie Krakowa

 

Koniec roku 2017 skończył się w Krakowie wynikiem ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej dostępnej do wynajęcia od zaraz. Dodatkowo jak podaje raport Krakowski Rynek Nieruchomości 2017 przygotowany we współpracy z Instytutem Analiz Monitor Rynku Nieruchomości, w zeszłym roku niemal 50 procent nowej podaży dostarczonej na wszystkich rynkach regionalnych zlokalizowanych było właśnie w stolicy Małopolski. Wszystko to wskazuje na to, że na terenie Krakowa na rynku lokali komercyjnych – zarówno tych na sprzedaż jak i do wynajęcia – miejsca dla firm chcących znaleźć dla siebie siedzibę na pewno nie brakuje.

 

Być może to wszystko zasługa coraz wyższej poprzeczki, jaki sektor biznesowy wciąż stawia wszystkim inwestorom budującym czy zarządzającym nieruchomościami komercyjnymi. Rynek ten stale ewoluuje i dojrzewa pod wieloma względami. Warunki proponowane przedsiębiorcom i standard budynków oraz urządzonym w nich biur muszą nadążyć za rosnącymi wymaganiami i zmieniającymi się trendami, aby mieć zysk z podejmowanych działań i zwrot kapitału z inwestycji.

 

 

Posiadasz nieruchomość? Zainwestuj w biura

 

Świetna koniunktura na rynku nieruchomości komercyjnych rządzi się swoimi prawami i na konkretnych sytuacjach zazwyczaj jedni tracą, a drudzy cieszą się z nadarzających się okazji.

Tym razem szansę powinni wykorzystać właściciele starszych budynków na terenie największych w Polsce miast – w tym Krakowa, którzy mają odpowiedni kapitał, by zainwestować w ich rewitalizację. Dlaczego? Nowych biurowców buduje się całe mnóstwo, jednak rosnący wciąż popyt powoduje, że nowej przestrzeni biurowej może po prostu zabraknąć.

 

Odnowienie pod kątem współczesnych wymagań biznesowych i zaaranżowanie posiadanych nieruchomości na powierzchnie biznesowe, może przynieść wiele finansowych korzyści. Nie jest to jednak takie proste jak się wydaje. Nowoczesne projekty najnowszych struktur tego rodzaju, obok powierzchni stricte biurowej, przewidują również całe pakiety usług dodatkowych. Siłownia, klub fitness czy basen w budynku biurowca to już nic dziwnego. Stworzone w ostatnich latach obiekty, w których siedziby mają oddziały dużych korporacji, przewidują w swoich murach przedszkola dla dzieci osób pracujących czy mini bary kanapkowe i restauracje. Tak naprawdę wszystko zależy od

kreatywności dewelopera czy inwestora realizującego dany projekt.

 

I Ty czujesz w sobie zacięcie inwestora z głową pełną pomysłów? Może właśnie Tobie uda się stworzyć przestrzeń biurową, w której swoją siedzibę znajdzie niejedna firma? Posiadasz już nieruchomość o sporych rozmiarach czy dopiero szukasz takiej oferty, na którą można będzie z przekonaniem przeznaczyć zaoszczędzony przez dłuższy czas kapitał? Bez względu na Twoją sytuację – nie zwlekaj i skonsultuj się z naszymi specjalistami z biura Bracia Sadurscy. To może być pierwszy krok do wielkiego sukcesu! Telefon: 12 311-01-88 | www.sadurscy.pl