Nieruchomości

Apartament zamiast hotelu nie tylko na wakacje

Apartamenty zamiast hoteli nie tylko na wakacje

Apartamenty jako miejsca do wakacyjnego wypoczynku stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Istnieje wiele czynników wyróżniających je na tle innych ofert na rynku. Co tak naprawdę przechyla szalę na ich korzyść, w czym apartamenty są wygodniejsze od hotelu  i jaka grupa klientów wybiera je najczęściej?

Apartament niczym drugi dom

Przed każdym wyjazdem jednym z najważniejszych punktów przygotowywanego planu podróży jest znalezienie noclegu. Te najbardziej klasyczne to hotel, hostel, pensjonat czy bed & breakfast. W ciągu ostatnich kilku lat do listy dołączyły apartamenty, od razu odnosząc spory sukces, zarówno gdy mowa o dłuższych wakacjach, jak i o weekendowych pobytach w innym mieście.

Jaka grupa podróżujących najczęściej wybiera apartament zamiast innej propozycji wśród dostępnych na rynku? Rodziny z małymi dziećmi, które dzięki noclegom w apartamencie mają więcej swobody i mogą organizować wakacje czy krótki wypad tak, aby było najwygodniej dla nich. Pobyt w apartamencie to komfort porównywalny do wypoczynku w domu, gdzie nikt nie podaje z góry godzin śniadania czy nie sprząta akurat w chwili, kiedy najmniejszy członek rodziny postanowił urządzić sobie drzemkę.

Jakie są największe zalety apartamentu?

# Kuchnia do dyspozycji – każdy apartament jest niczym normalne mieszkanie i ma wydzieloną kuchnię, bądź aneks kuchenny, które dają swobodę spożywania posiłków o dowolnej porze. Dzięki temu można zaoszczędzić, chociażby na jedzeniu na mieście i przygotowywać to, na co mamy ochotę. Dostęp do kuchenki jest wręcz niezbędny, gdy podróżujemy z dziećmi. Podgrzanie posiłku dla malucha w apartamencie nie stanowi żadnego problemu i nie wiąże się proszeniem obsługi hotelu o tego rodzaju przysługę.

# Swoboda i komfort – apartamenty dają komfort korzystania z wakacji zgodnie z własnym rytmem dnia. Nie trzeba martwić się o godziny otwarcia czy zamknięcia hotelowej restauracji, czy też o to, że przestał działać nam elektroniczny klucz do pokoju, i akurat nikogo nie ma w tym momencie w recepcji. Rodzina wynajmująca apartament może zachowywać się pod tym kątem niczym tak, jakby była we własnym domu. Poza tym, będąc “u siebie” przez tych kilka dni czuć ogromną swobodę i ma się wrażenie, że będąc w apartamencie, a nie w hotelu naprawdę mieszka się w odwiedzanej w celach wypoczynku miejscowości.

# W pełni wyposażony lokal na każdą sytuację – mowa tu nie tylko o kuchni i niezbędnej w niej lodówce i kuchence, ale i innym sprzęcie oraz rzeczach obecnych w każdym domu, które mogą przydać się również podczas urlopu, i których na próżno szukać w hotelowym pokoju. Obok wspomnianej już lodówki mogą to być na przykład pralka, suszarka do ubrań czy odkurzacz.

# Mniejsze koszta – zwłaszcza, gdy na wakacje wybiera się całkiem spora grupa przyjaciół czy większa rodzina, która preferuje wynająć coś wspólnie. Pokoje hotelowe dla pięciu czy sześciu osób prawdopodobnie okażą się sporo droższe niż wynajęcie dla wszystkich przestronnego apartamentu z dwoma, czy trzema sypialniami.

Tak naprawdę wynajem apartamentów ma swoje plusy zarówno ze strony najemcy poszukującego komfortowego noclegu, jak i właściciela, liczącego na zysk ze zrealizowanej inwestycji w postaci nieruchomości.

… Dlatego, jeśli kiedykolwiek myślałeś o zakupie nieruchomości w celu wynajmowania go odwiedzającym Kraków turystom na dłuższe wakacje lub na kilkudniowy pobyt, możemy Ci z przekonaniem powiedzieć: to bardzo dobry pomysł! Prywatne apartamenty są poszukiwane na nocleg coraz częściej, więc przeznaczenie kapitału na tego rodzaju inwestycję i trochę wysiłku na dostosowanie jej do potrzeb turystów może przynieść spore korzyści w niedługim czasie.

Zatem jeśli chcesz znaleźć odpowiednią nieruchomość pod inwestycję, koniecznie skontaktuj się z naszym biurem Bracia Sadurscy. Nasz numer telefonu to: 12 311-01-88. Jeśli wolisz zacząć poszukiwania przez Internet, odwiedź naszą stronę www.sadurscy.pl !