Nieruchomości

Modna sypialnia – trendy wnętrzarskie na 2019 rok

Modna sypialnia - trendy wnętrzarskie na 2019 rok

Sypialnia to pomieszczenie intymne i kameralne, które na co dzień nie jest widoczne dla gości tak jak salon czy kuchnia. Mimo to przyjemnie jest mieć sypialnię nie tylko przytulną i wygodną, ale również atrakcyjnie i z gustem urządzoną. Jak to zrobić? Nic prostszego! Wystarczy zapoznać się z aktualnymi trendami i rozwiązaniami wnętrzarskimi i, jeśli przypadną nam do gustu, wprowadzić je jak najszybciej! Co zatem jest trendy w sypialni w 2019?

Powrót natury i vintage

Projektanci będą mieć w 2019 roku tendencję do stosowania rozwiązań, które były niezwykle funkcjonalne w minionych dekadach. Mowa tu o naturalnych materiałach, stonowanych barwach i prostych formach. Właśnie te pierwsze są jednym z najbardziej zauważalnych wnętrzarskich trendów najbliższych miesięcy. Dlatego też w modnej sypialni nie może zabraknąć takich materiałów i tkanin jak drewno, wełna, bawełna czy len. Mają one bardzo dużo plusów nie tylko ze względu na swój urok, ale i użyteczność i właściwości ekologiczne. Drewniane i bardzo efektowne może być łóżko, szafa, szafki nocne czy zabudowa okna i żaluzje. Możliwość zastosowania naturalnych tkanin właściwie nie ma końca. Dywany, poduszki, zasłony i narzuty to tylko niektóre dodatki, które posłużą za przykład, urozmaicą wnętrze, uczynią sypialnię przytulną i pozwolą się w niej lepiej zrelaksować. 

W jakie kolory ubrać sypialnię?

Rok 2019 i trendy w sypialni będą charakteryzować stonowane i łagodne barwy, również w przeważającej mierze inspirowane naturą. Stąd dobrym wyborem na pewno będzie delikatna zieleń, błękity, brąz, beż, karmel i szarości, zarówno w jasnych, jak i nieco ciemniejszych odcieniach. Obok nich doskonale sprawdzi się też brudny róż czy (stonowany) pomarańcza w wersji brzoskwiniowej lub koralowej. W sypialni bez względu na aktualne trendy warto trzymać się zasady unikania żywych i krzyczących wręcz ze ścian barw. W tym pomieszczeniu się przecież wypoczywa, a stonowane kolory wokół będą w tym celu zdecydowanie najkorzystniejsze. 

Jak dobrać modne meble?

W 2019 roku modna sypialnia to przestronna sypialnia. W związku z tym to pomieszczenie w naszym domu powinno stać się miejscem urządzonym bardzo prosto, ograniczając ilość mebli i dodatków do niezbędnego minimum. Mimo iż dla wielu może to się wydawać niemożliwe do zrealizowania, tak naprawdę zastanawiając się chwilę nad funkcją sypialni, do głowy powinno przyjść nam zaledwie kilka potrzebnych w niej mebli. Wygodne łóżko, stoliki nocne i szafa – co więcej jest w niej niezbędne? Jeśli ktoś w domu może cieszyć się garderobą, z sypialni można wyeliminować nawet szafę i dodać do niej kilka dodatków takich jak wygodny fotel, wracająca do łask toaletka czy skrzynia przy łóżku lub puf. W tak ograniczonym meblowo pomieszczeniu, urządzonym w stonowanych barwach, przyjemnie będzie zakończyć każdy męczący i rozpocząć kolejny, pełen nowych wrażeń dzień. 

Rozplanowanie oświetlenia

Montaż odpowiedniego oświetlenia to chyba zaraz po wyborze łóżka, najważniejsze zadanie podczas urządzania sypialni. Dobrze rozplanowane punkty świetlne i odpowiednie wykorzystanie światła słonecznego pomogą domownikom wypocząć. Wybrane bez przemyślenia lampy mogą nawet powodować dyskomfort i sprawiać, że sypialnia będzie najmniej lubianym pomieszczeniem w całym domu. Jak zatem wybrać dobre oświetlenie? Najnowsze trendy mówią, że w modnej sypialni sprawdzą się lampy sufitowe w formie dużych kloszy z naturalnych materiałów. Dobrym wyborem będą również kinkiety lub lampki nocne, których delikatne i nieco przygaszone światło stworzy w sypialni atmosferę intymności. 

Idealna sypialnia to nie tylko ta modna i urządzona zgodnie z najnowszymi tendencjami. To takie pomieszczenie, w którym domownicy czują się dobrze i chętnie zaczynają i kończą w nim każdy dzień. Trendy to tylko sugestia mająca pomóc stworzyć taką sypialnię, o jakiej marzymy.