Nieruchomości

Dlaczego trudno wynająć mieszkanie bez mebli

Poszukując mieszkania możemy natknąć się na bardzo różne, czasem nawet osobliwe oferty. Zdecydowana większość osób szuka lokalu, do którego od razu będzie mogła się wprowadzić. Drugą, mniej liczną grupa są ludzie, którzy gotowi są wynająć mieszkanie do remontu i zyskać na tym cenowo. Istnieje jednak na rynku nieruchomości taka grupa osób, która szuka mieszkania bez mebli.  Jako, że zapotrzebowanie jest niewielkie to i takich ofert na rynku także nie znajdziemy wiele. Dlaczego?

W podstawowym i obowiązkowym wyposażeniu mieszkania przeznaczonego pod wynajem powinny znajdować się takie elementy jak kuchenka, lodówka, kanapa/łóżko oraz szafa. Brak tych standardowych części wyposażenia mieszkania może wpłynąć na skuteczność jego wynajęcia. Tym bardziej, że konkurencja na rynku mieszkaniowym jest ogromna.

Mieszkanie, które nie jest wyposażone w podstawowe sprzęty AGD, meble oraz nie ma dostępu do Internetu, już na wstępie jest skreślane przez młodych ludzi, którzy chcą samodzielnie mieszkać oraz studentów. To dwie, największe grupy osób, które w dużych miastach wynajmują mieszkania. Ludzie ci nie mają, co prawda, wysokich wymagań, jeśli chodzi o standard, ale oczekują zapewnienia podstawowych potrzeb mieszkaniowych. Dla nich wynajem mieszkania bez mebli jest zupełnie nieopłacalna. Trzeba bowiem wynająć firmę zajmującą się przeprowadzkami a to wszystko kosztuje. Młodzi ludzie zwykle nie mają takich pieniędzy i oczekują wyposażenia w standardzie. Ponadto grupa ta jest całkiem mobilna i nie przywiązuje się do miejsca na długo. Po roku lub kilku latach bez żalu przeprowadza się w inne miejsce.

By wynająć mieszkanie bez mebli trzeba wiedzieć, że jego cena powinna być niższa, niż w przypadku umeblowanych lokali. To zwiększa szansę na jego wynajem. Mieszkania nieumeblowanego szukają najczęściej osoby, które mają już ugruntowaną pozycję zawodową i myślą o przeprowadzce na dłuższy okres. Jest to też propozycja dla rodziny, która zmienia mieszkanie i ma swoje meble i pozostałe sprzęty. Takiego mieszkania poszukują tez zamożni ludzie, np. biznesmeni, którzy chcą wynająć sobie drugie mieszkanie w innym mieście i stać ich na jego urządzenie.

Jeśli więc właścicielowi zależy na szybkim wynajmie mieszkania musi liczyć się z tym, że taki niewyposażony lokal trudniej będzie wynająć.