Nieruchomości

Duże mieszkania wracają do łask?

Do tego, że rynek mieszkaniowy ma się dobrze, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednak, wraz z jego rozwojem podwyższają się też zapotrzebowania klientów. Coraz większym powodzeniem zaczynają cieszyć się duże mieszkania, niekoniecznie apartamentowce, ale lokale o dużej przestrzeni mieszkalnej.

Na taki stan rzeczy składa się kilka czynników. Po pierwsze ceny mieszkań są wyjątkowo stabilne, a przy dużej powierzchni dodatkowo można liczyć na niższe stawki za metr, po drugie duże mieszkanie zwykle przeznaczamy na własny użytek, a nie na wynajem i po trzecie wszyscy chcą skorzystać z programu MDM, póki jeszcze mogą. Po trzecie stabilnie warunki kredytowe i obawa przed ich pogorszeniem się, decydują o tym, że ludzie stawiają na zakup większego mieszkania.

O dużym mieszkaniu można już mówić jeśli mamy do czynienia z trzema lub czterema pokojami. Takich mieszkań nie ma na rynku nieruchomości aż tak dużo, jak tych jedno- lub dwupokojowych, ale ciągle spokojnie można znaleźć ciekawe propozycje w sporym metrażu.

Duże mieszkanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest nim jego wielkość. Metraż ma ogromne (czasem dosłownie) znaczenie, jeśli mówimy o kilkuosobowej rodzinie. Małżeństwo z dwójką lub trójką dzieci, które świadomie wybiera mieszkanie w mieście, rezygnując z opcji stawiania domu, w kilkupokojowym mieszkaniu będzie mogło czuć się swobodnie. Mieszkanie trzy- lub czteropokojowe pozwala na stworzenie przestrzeni dla każdego członka rodziny. Każde z dzieci może mieć osobny pokój, a rodzice – w zależności o preferencji zdecydować się na osobną sypialnię i pokój dzienny.

Duże, kilkupokojowe mieszkanie to także dobra alternatywa dla domu, kiedy mówimy o młodych ludziach. Wybór dużego mieszkania to także dobra opcja na wcześniejszych etapach dorosłego życia. Decydującą rolę odgrywają tu czynniki finansowe. Zakup mieszkania bywa bardziej opłacalny niż budowa domu. Szczególnie, kiedy chcemy się szybko wprowadzić, a budowa domu jest niezwykle czasochłonna i wymaga cierpliwości.