Nieruchomości

Kobiece mieszkanie, czyli jakie?

Czasem wchodząc do czyjegoś mieszkania możemy powiedzieć „czuć tutaj kobiecą rękę”.  Czy kobiece mieszkanie to stereotypowe myślenie o wnętrzu, czy też może naprawdę jest coś w tym stwierdzeniu? Czy kobiece mieszkanie to naprawdę tylko różowa, puchata kanapa i ramki w kształcie serduszek?

Prawda jest taka, że ile kobiet – tyle gustów. Każda kobieta ma inne pasje i potrzeby. Dla jednych szczytem elegancji będzie urządzenie wnętrza w surowym, skandynawskim stylu, podczas gdy kogoś innego zachwyci bogactwo wzorów i barw, rodem z Dalekiego Wschodu. Pewne jest jednak to, że to u kobiet częściej spotkamy delikatne kolory, miękkie tkaniny, a przede wszystkim wiele sentymentalnych pamiątek.

Jednym z bardzo modnych w ostatnim czasie trendów wnętrzarskich, szczególnie jeśli mówimy o mocno kobiecych mieszkaniach, jest styl chabby chic. Kluczowym elementem w takiej aranżacji wnętrza są nowe meble, stylizowane na stare. Najczęściej wykonuje się to za pomocą nałożenia kilku warstw farb na meble, która sprawia, że nabierają one charakterystycznej faktury. Efekt powinien być taki, że wchodząc do wnętrza, urządzonego w tum stylu mamy wrażenie, jakbyśmy przenieśli się w czasie. Nie brakuje w nim bowiem stylowych dodatków, takich jak zdobione ramki, lustra w efektownych famach, porcelana i wzory kwiatowe. Wszystko utrzymane w pastelowych barwach, dominuje więc biel, szarość, błękit i róż.

Innym, wspomnianym już wcześniej, jest styl skandynawski. Jest to kierunek, w którym dominuje minimalizm, przestrzeń i światło. Wszystko zazwyczaj utrzymane jest w chłodnych barwach. Wnętrza wypełniają zatem biele i szarości, często przełamane granatem. Nie brakuje tu elementów szklanych i metalowych. Dla ocieplenia mieszkania można jednak zastosować drewno. Zamiast szkła lub metalu. Rzecz w tym, by zachować prostą formę i ograniczyć dodatki.

W dzisiejszych czasach panuje jednak tak ogromny eklektyzm, że coraz częściej widujemy wnętrza, które łączą w sobie choćby te dwa style. Jedno trzeba podkreślić. Gustownie urządzone wnętrze nie ma płci i będzie dobre zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.